Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.10 – 20.10.2024

1. XXVIII Niedziela Zwykła. Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień Niedziela Misyjna – składka na cele misyjne.

2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: we wtorek – św. Teresy od Jezusa; w środę – św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – św. Łukasza Ewangelisty. Solenizantom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe: w Wojkowej o godz. 16:00 (Uwaga! w poniedziałek ze względu na prace drogowe nie będzie Mszy św. i różańca w Wojkowej), zaś Powroźniku o godz. 17:30, a w niedzielę różaniec o 14.30.

4. W czwartek wieczorem spotkanie formacyjne młodzieży z klasy 8.

5. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać znicze i wkłady do zniczy na zbliżające się święta.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym miedzy innymi: o tym co słychać na Synodzie w Rzymie; co dzieje się z dziećmi które umarły bez chrztu. Pond to do nabycia jest Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Trwajcie w Miłości. Są także ostatnie egzemplarze Kalendarza Rolnika w cenie 30 zł.

7. Za tydzień w Niedzielę Misyjną podejmiemy akcję „DOBRE MONETY”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie. Zapraszamy wszystkich do zbierania monet, ewentualnie banknotów.
    Będziemy zbierać pieniądze w 4 kategoriach:
    •Polskie grosze (1, 2, 5, 10, 20, 50)
    •Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe
    •Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
    •Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)
    W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w Czadzie.

8. Spotkanie członków Róż Żywego Różańca odbędzie się w tym roku 26.10.2024r. (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy wspólny wyjazd ze wszystkich parafii dekanatu krynickiego. Chętni proszeni są do zgłoszenia się w zakrystii.

9. Ogłoszenie społeczne: Dziś w godz. od 8.30 do 13.00 w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego akcja oddawania krwi pod hasłem: Oddając krew ratujesz ludzkie życie – krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem. Po oddaniu krwi wykonane zostaną badania wirusologiczne oraz grupa krwi. Zaprasza się osoby zdrowe, pełnoletnie z dowodem osobistym po lekkim posiłku.

Intencje mszalne: 14.10 – 20.10.2024r.

+ Małgorzata Walendzik w 30 dzień po śm. od syna Jakuba

——————-

+ Lucyna Oczkoś w 1 rocz. śm.

+ Jadwiga Bernaś od Kazimiery Giza z rodz. w dniu imienin

+ Michał Sentysz o wieczne zbawienie od córki z mężem

+ Jadwiga Wrona

+ + Zofia i Marian Kantek w 4 rocz. śm. Zofii od syna Wiesława z żoną

+ Kazimiera Pustułka

++ Jadwiga Bernaś z domu Giza od Krystyny i Kazimierza

+ Teresa Pawłowska od personelu DW Janosik

+ Lesław i Jerzy Jarzębak

1/ ++ Piotr, Maria, Antoni Hopej

2/ + Michał Polański w 26 rocz. śmierci od syna Józefa z rodz.

+ Zofia Pawłowska od brata Andrzeja

++ Rozalia i Józef Bednarz

+ Marian Giza w 8 rocz. śm. od żony z rodz.

++ Władysława i Kazimierz Rymarczyk w rocz. śm. Kazimierza od syna z rodz.

+ Edward Sosnowski i jego śp. rodzice

++ Magdalena i Jan Sasak w rocz. śm. Magdaleny

+ Maria Zygmunt od Janiny Szczepaniak

9.30 W

++ Michał i Zofia Wietrzak

O bł. Boże i dary Ducha Świętego dla rodzin ubierających 4 ołtarz na Uroczystość Bożego Ciała.

+ Marek Giza od Moniki i Kazimierza Polańskich