Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.09 – 06.010.2024

1. XXVI Niedziela Zwykła, Odpust w Wojkowej ku czci świętych Kosmy i Damiana. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu na UPJPII zebrano 540 zł i w ubiegłą niedzielę na rzecz powodzian złożono 11550 zł. Za tydzień składka na cele inwestycyjne w ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel: Wojkowa 2600, Powroźnik 16 900 razem 19 500.

2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Hieronima; we wtorek – św. Teresy od dzieciątka Jezus; w środę – Aniołów stróżów; piątek – św. Franciszka; w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i aspirantów. W niedzielę 13 października będzie uroczyste przyjęcie do posługi ministranta.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie przed Msza św. i różańcem). W piątek od 17:00. W Wojkowej spowiedź w I piątek od godz. 15.30. Do chorych udam się w I piątek od godz. 11:00.

5. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W Wojkowej o godz. 16:00 będzie Msza św. a po niej różaniec, W Powroźniku różaniec będzie o godz. 17:30, a później Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele, bądź też w domu w rodzinach. Zachęcamy do poprowadzenia różańca poszczególne grupy parafialne – lista znajduje się w zakrystii. Dzieciom proponujemy kontrolki-naklejki z zadaniami różańcowymi.

6. W piątek na Mszę św. wieczorną wraz z rodzicami zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii

7. W sobotę o 11:00 spotkanie scholi dziecięcej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia także Kalendarze Rolnika w cenie 30 zł

9. Burmistrz MiGU, oraz Komendant Policji w Muszynie zapraszają mieszkańców na debatę społeczną pt. „ Niszczenie i czynienie niezdatnym do użytku infrastruktury oraz mienia publicznego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna” – 3 października 2024r. Godz. 15.30 w Ratuszu w Muszynie.

10. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w piątek 4 października.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Paulo Jorgensen. Bożemu Miłosierdziu polećmy jego i naszych zmarłych: Dobry Jezu a nasz Panie…

Intencje mszalne: 30.09 – 06.10.2024r.

+ Paulo Jorgensen w 7 dzień po śmierci od żony.

++ Michał i Aniela

+ Bogdan i Józefa Siuta od Karoliny Kozak z rodziną.

+ Jadwiga Bernaś zd Giza od Krystyny Owsianka i Stanisławy Bochniarz

+ Paweł Polański od teściów Ireny i Franciszka Kucia

++ Maria Mirek i Kazimiera Pustułka

1/ Ks. Janusz Kiełbasa od Marii i Franciszka Turek

2/ Dziękcz-błagalna w int. Edyty i Piotra w 20 rocz. ślubu z prośba o zdrowie i opiekę Matki Bożej od rodziców.

+ Krystyna Sasak od Józefy Cieśla

++ Zofia i Józef Myjak

1/ + Józef Szczepaniaka

2/ Za zmarłych w ostatnim czasie kapłanów

++ Aniela i Władysław Malczak

+ Barbara Myjak

++ Genowefa, Jan, Stanisława, Wojciech Lorek

O bł. Boże i opiekę Matki Bożej, oraz św. patronów dla Rafała z okazji 18 urodzin od rodziców i rodzeństwa

14.00 W

Ślub: Julia Kałuzińska i Grzegorz Kmiecik

+ Zbigniew Jarzębak w 3 rocz. śm. od syna z rodziną.

1/ W int. członkiń róży pw. MB. Pocieszenia o zdrowie i opiekę Matki Najśw. Dla członkiń i ich rodzin.

2/ Za zmarłe członkinie Róży MB. Częstochowskiej.

9.30 W

++ Teresa i Ryszard Waloryszak od córki z rodziną

1/ + Michalina i Józef Witowski w 8 rocz. śm. Józefa

2/ W 40 rocz. ślubu Małgorzaty i Janusza Mosur o bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej