Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.09 – 15.09.2024

1. XXIII Niedziela Zwykła i Uroczystość Narodzenia NMP – poświęcenie ziarna siewnego. Bóg zapłać za ofiary składane tydzień temu na budowę Domu Parafialnego. Obecnie trwają prace przy instalacji sanitarnej. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: w piątek św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża. W związku z tym zapraszamy rodziny, a szczególnie młodzież i uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę do wzięcia udziału w I Krynickiej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium w Tyliczu. Wyjście pielgrzymki z parafii na Czarnym Potoku o godz. 7:30. Trasa będzie prowadziła przez Powroźnik. W naszej parafii zbiórka pod cerkwią ok. 8.30. W czasie drogi przewidziany jest postój na odpoczynek i posiłek. Uroczysta Msza św. w Tyliczu o godz. 11.00. Powrót z pielgrzymki we własnym zakresie.

3. W niedziele 15 września o 15:00 w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów Grupy 23.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i aspirantów. W środę o 19.00 spotkanie DSM-u, zapraszamy na nie także nowe dziewczynki zwłaszcza z klasy 3 i 4.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym między innymi o absurdach dyskusji wokół aborcji i, dla nas ważne, artykuł – wywiad z księdzem Krzysztofem Bajorkiem.

6. Ogłoszenia społeczne: Do środy do godz. 8:00 rano można składać przy plebani zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jest to wsparcie budowy studni głębinowych na placówkach misyjnych w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Czadzie, gdzie pracują Misjonarze z naszej Tarnowskiej Diecezji.

Intencje mszalne: 09.09 – 15.09.2024r.

1/ + Stanisław Hajduga w rocz. śm. od żony i dzieci

2/ + + Anna i Stanisław Trybulec od syna z rodz.

O zdrowie i opiekę Bożą dla Zuzi od babci Teresy i dziadka Krzysztofa

+ Anna Trybulec od syna z rodziną w rocz. śm.

18.00 C

+ Andrzej Kubsik w 3 rocz. śmierci.

O zdrowie dla żony Ireny z int. męża z rodziną

1/ + Ks. Józef Cieśla w 4 rocz. śm.

2/ + Józefa i Piotr Dranka w 28 rocz. śm. od wnuczki Małgorzaty

++ Maria i Leon Koza z okazji imienin Marii

1/ + Stanisława Błachut

+ Władysław Półtorak od wnuków

1/ + Przemysław Hajduga z okazji urodzin od rodziców i brata

2/ O zdrowie dla syna Jana od taty.

W int. Mirosława Stachulak z podziękowaniem za wspólne życie.

14.00 C

O bł. Boże dla rodziny Galik

W int. właścicieli i pracowników firmy Duo – Travel o bł. Boże

++ Edward i Stefania Różańscy i śp. syn Zbigniew

9.30 W

O zdrowie i bł. Boże dla Michaliny Głąb z okazji 80 urodzin

+ Stefania Mosur od córki z rodz. w 3 rocz. śm.

1/ Podziękowanie z wspólnie przeżyte 50 lat małżeństwa Teresy i Władysława Padula z prośbą o dalszą opiekę Bożą.

2/ Z okazji 50 rocz. małżeństwa Teresy i Władysława o bł Boże w darze od dzieci i wnuków