Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.06 – 07.07.2024

1. XIII Niedziela Zwykła. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; w środę – św. Tomasza Apostoła, w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i przyzywamy Bożej opieki.

2. Witamy serdecznie wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i zapraszamy do uczestnictwa w życiu duchowym naszej wspólnoty.

3. Zapraszamy wszystkich w dzisiejsze popołudnie na V Parafialny Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie na placu festynowym o godz. 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie występ uzdolnionych dzieci z Powroźnika, „niekonwencjonalny” występ chóru CSJ, animacje dla dzieci prowadzone prze Fiku Miku Smyku, konkurencje sportowe przygotowane przez KS Wojownik. Podczas festynu będzie prowadzona loteria fantowa z cennymi nagrodami głównymi. Festyn zakończy występ Zespołu Orły. Dla dzieci będą dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dla wszystkich będą dania na zimno i na gorąco, kulinarne smakołyki, grill, lody. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie spędzić to niedzielne popołudnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne. Zapraszamy! Msza św. w intencji wszystkich osób, które przygotowały Parafialny Festyn Rodzinny, pomogły i zaangażowały się w to dzieło a zwłaszcza darczyńców zostanie odprawiona w I piątek lipca o godzinie 8.00.

4. We wtorek Msza św. wieczorna w cerkwi. W pierwszy czwartek modlitwy w intencji powołań. W I piątek od godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, w ramach diecezjalnej modlitwy adoracyjnej. Do chorych udamy się w sobotę od godziny 9.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. wieczorną i w piątek od 16.00 w Wojkowej, a w Powroźniku od 17.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne są: Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości i Promyczek Dobra.

6. Dziś Msze św. gregoriańskie za śp. Mariana Gurbę kończy ks. Andrzej Romanowski a jutro rozpoczyna Msze św. gregoriańską za śp. Zofię Pawłowską.

Intencje mszalne: 01.07 – 07.07.2024r.

+ Lucyna Oczkoś z okazji imienin od syna Mateusza z rodziną.

+ Jan Porębski w 9 rocz. śm. od żony z dziećmi i wnukami.

+ Jan Maślanka od zony z rodziną.

18.00 w cerkwi

W int. Krzysztofa o zdrowie, bł. Boże i opiekę św. Jakuba

O bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Kingi i Wojciecha Rybów z okazji 25 rocz ślubu od dzieci

+ Franciszek Padula

Za parafian

Dziekczynno-błagalna w int. Ilony i Damiana z okazji 15 rocz. ślub.

W intencji organizatorów i darczyńców Festynu Parafialnego

16.30 W

++ Maria, Michał Jamrozowicz

++ Ludwik, Anna, Jan Trojan.

O bł. Boże dla Marii i Mariana Koza od dzieci i wnuków

+ Stanisław Drożdż od rodziny Krehlików

++ Stanisława i Kazimierz Janas

9.30 W