Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06 – 30.06.2024

1. XII Niedziela Zwykła. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek św. Ireneusza a w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. w Powroźniku będą o godz. 8.00 i 18.00, w Wojkowej o godz. 16.30. W tym dniu jest odpust w Tyliczu.

2. We wtorek Msza św. wieczorna w cerkwi. W piątek modlitwy w intencji dusz czyśćcowych.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne są: Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości i Promyczek Dobra.

4. Zapowiedzi: do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:- Marcin Aleksander Sekuła, zam. w Krynicy Zdrój i Ewa Joanna Miazga, zam. w Powroźniku – II zapowiedź.

5. Zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn Rodzinny w przyszłą niedzielę /30 czerwca/. Msza św. będzie o godzinie 14.00. Festyn rozpoczynamy o godz. 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie spędzić to niedzielne popołudnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. To jest nasze wspólne, parafialne świętowanie! Jeszcze raz prosimy o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Można je przynieść w najbliższą sobotę o godz.13.00 – 14.00 do sali przy kościele. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne. Zapraszamy!

6. Informujemy, że w naszej diecezji w Szkołach Ponadpodstawowych zostały wprowadzone świadectwa z lekcji religii. Jest to wewnątrzkościelny dokument pozwalający duszpasterzom na ustalenie, czy dana osoba ukończyła wymaganą edukację z religii rzymskokatolickiej w szkole. Po otrzymaniu takiego świadectwa uczniowie powinni zgłosić się do swojej parafii w celu odnotowania faktu katechizacji w specjalnej księdze w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali tego zobowiązania.

Intencje mszalne: 24.06 – 30.06.2024r.

Za parafian

+ Władysław Półtorak z okazji Dnia Ojca od dzieci

Prośba o szczęśliwą operacje i powrót do zdrowia

18.00 w cerkwi

+ Jan Kozieński

+ Tadeusz Młynarczyk od chrześnicy Doroty z rodziną ze Strzelc Wielkich

+ Antoni Nosal w rocz. śm.

+ Władysław Pszczoła od wnuków Wincentego i Henryka z okazji imienin.

+ Władysław Półtorak z okazji imienin od żony i dzieci

++ Piotra i Rozalii Moskal z okazji imienin Piotra od wnuczki Czesławy i rodziny

+ Jan Padula

+ Piotr Szczygieł w dniu imienin

16.30 Wojkowa

Prośba o zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej i wytrwałość w posłudze kapłańskiej dla księży z naszej parafii od Róży św. Ojca Pio.

1/ +Piotr, Maria i Antoni Hopej

2/ + Piotr, Kazimiera Oczkoś w dniu imienin Piotra

1/+ Marian Giza z okazji imienin od żony z rodziną

2/ ++ Eleonorę i Władysława Rusiniak

9.30 W

O zdrowie, wiele łask Bożych, opieki Matki Bożej z okazji 78 urodzin dla Ryszarda na dalsze lata życia.

+ Jan Szczepaniak z okazji imienin od żony

1/ + Gabriela Lemańska od syna z rodziną

2/ W int. Nikodema Morańskiego z okazji 18 urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Bł. w dalszym życiu od rodziców i rodzeństwa.