Ogłoszenia Duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06 – 23.06.2024

1. XI Niedziela Zwykła. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek św. Alojzego i Zakończenie Roku Szkolnego (Msza św. o godzinie 8.00 a potem uroczyste zakończenie w szkole). Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.30.

2. We wtorek Msza św. wieczorna w cerkwi. W sobotę tradycyjnie o 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Rity.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne są: Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości i Promyczek Dobra.

4. Za dwa tygodnie nasz charytatywny festyn parafialny. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Szukamy do pomocy kierowców z samochodem dostawczym.

5. Prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

6. Zapowiedzi: do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:- Marcin Aleksander Sekuła, zam. w Krynicy Zdrój i Ewa Joanna Miazga, zam. w Powroźniku – I zapowiedź.

7. Ogłoszenie Społeczne: Przypominamy, że dziś w godzinach od 7:00 do 15:00  wybory na Sołtysa i Członków Rady Sołeckiej: w Szkole Podstawowej w Powroźniku dla Sołectwa Powroźnik, a w Świetlicy Wiejskiej w Wojkowej dla Sołectwa Wojkowa. Mieszkańców prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.

Intencje mszalne: 17.06 – 23.06.2024r.

Za parafian

+ Józef Citak

++ Wojciech i Stanisława Szczepaniak i w I rocz. śm. Heleny Szczepaniak

18.00 w cerkwi

+ Janina Mąka w 11 rocz. śm. i Henryk Mąka w 7 rocz. śm od rodzeństwa

W int. Zuzanny z okazji I urodzin od rodziców

1/ + Ryszard Dulak od córki Agnieszki z okazji Dnia Ojca

2/ ++ Jan i Janina Demkowicz

O bł. Boże i zdrowie dla Alicji z okazji urodzin od męża i córki z rodziną.

1/ + Jan Mordarski

2/ + Jan Olszak o spokój duszy

Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego

1/ + Andrzej Półtorak od synów z okazji Dnia Ojca

2/ O bł. Boże i opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Rity dla Julii w dorosłym życiu z okazji urodzin od rodziców.

1/ + Jan Półtorak z okazji Dnia Ojca od dzieci

2/ ++ Wanda i Władysław Majerscy z okazji imienin od dzieci

1/ + Jan Włodyka od córki z rodziną

2/ + Zofia Desaniuk w 2 rocz. śm. od syna Tadeusza z rodziną