Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09.06 – 16.06.2024

  1. X Niedziela Zwykła. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

  2. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek św. Barnaby Ap., męcz., w środę bł. Romana Sitki męcz., w piątek bł. Michała Kozala bpa i męcz. W sobotę przypada 12 rocz. objęcia diecezji przez ks. Bpa Andrzeja Jeża. Ks. Pasterza naszej diecezji, solenizantów i jubilatów ogarniamy modlitwą.

  3. We wtorek i w sobotę Msza św. wieczorna w cerkwi św. Jakuba.

  4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o kulisach kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

  5. W miesiącu czerwcu Msze św. gregoriańskie za śp. Mariana Gurbę sprawuje ks. Andrzej Romanowski w Szczucinie.

  6. Zbliża się termin naszego festynu parafialnego dlatego zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Można je przynieść w najbliższą sobotę 29 czerwca w godz.13.00 – 14.00 do sali przy kościele. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne.

  7. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

  8. Ogłoszenie Społeczne: W związku z zarządzonymi przez Pana Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wyborami do organów jednostek pomocniczych w  dniu 16 czerwca 2024r. w godzinach od 7:00 do 15:00 w Szkole Podstawowej w Powroźniku przeprowadzone zostaną wybory na Sołtysa i Członków Rady Sołeckiej Sołectwa Powroźnik. Mieszkańców Powroźnika prosimy o zabranie ze sobą w dniu wyborów dowodu tożsamości.

Intencje mszalne: 10.06 – 16.06.2024r.

Pn.

18.00

+ Marian Gurba od córki Barbary z rodziną.

Wt.

7.00

Za parafian

18.00 w cerkwi

++ Maria i Franciszek Półtorak od dzieci

Śr.

7.00

+ Bogdan Siuta od Ewy i Marka Wątrobów

18.00

++ Janina, Stanisław, Kazimierz Chorążyk z okazji 10 rocz. śm. Kazimierza i imienin Janiny od córki Janiny z rodziną.

Czw.

7.00

+ Lucyna Oczkoś od Pawła Krówczyńskiego z rodziną.

18.00

+ Antoni Zaczyk z ok. 1 rocz. śm i imienin od córki Małgorzaty

Pt.

18.00

1/ + Stanisław Owsianka w kolejną rocz. śmierci od mamy z rodziną

2/ + Ks. Janusz Kiełbasa od dra Władysława Kolarskiego i wnuka dra Władysława Czarneckiego z Muszyny

Sob.

18.00 w cerkwi

1/ Dziękczynno-błagalna dla kustosza Pawła Kąckiego z okazji 15-lecia sprawowania opieki nad cerkwią z prośbą o zdrowie i bł. Boże za wstawiennictwem św. Jakuba Mł.

2/ W 18 urodziny Wojciecha z prośbą o bł. Boże opiekę Matki Bożej

Niedz.

8.00

+ Marian Giza z okazji Dnia Ojca od syna Piotra

9.30 W

+ Jan Jamrozowicz w 9 rocz. śm. i z okazji imienin

11.00

1/ O bł. Boże i potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Izabeli i Piotra Klimczak z okazji 20 rocz. ślubu od Rodziców

2/ ++ Stefan i Antonina Cichoń od córki Beaty z rodziną

15.00

O zdrowie i bl. Boże, opiekę Matki Bożej dla Janiny z okazji urodzin