Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05 – 26.05.2024

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.

3. We wtorek na Mszy św. wieczornej w nowym kościele będzie dziękczynienie za misje prowadzone przez Kościół – będziemy gościć wieloletniego misjonarza ks. Stanisława Wojdaka.

4. We wtorek o 16.00 w kościele egzamin z wiedzy religijnej przez bierzmowaniem zapraszamy uczniów klasy 7 z rodzicami.

5. W środę tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Rity.

6. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. Będą też Msze św. rano w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o postaci św. Piotra Frassatiego.

8. Dziękujemy naszej młodzieży za przygotowanie wczorajszego dekanalnego spotkania młodych. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich za okazaną pomoc.

9. Ponownie zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej, na nasz festyn rodzinny, który odbędzie się 30 czerwca.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, dlatego podajemy wykaz rodzin do zrobienia czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną:

I Ołtarz – (przy nowym kościele): Ozimek Janusz i Beata, Cichoń Paweł i Agnieszka, Nowakowski Mateusz i Edyta, Hebda Wiesław i Anna, Półtorak Jakub i Anna, Półtorak Michał i Agata, Półtorak Marek i Justyna, Półtorak Andrzej i Lidia
    II Ołtarz – (przy kaplicy cmentarnej): Półtorak Piotr, Półtorak Artur i Magdalena, Półtorak Władysław i Ewa, Litwa Krzysztof , Król Janusz i Bożena, Trybulec Jacek i Julia, Trybulec Mirosław i Maria, Trybulec Franciszek i Maria
    III Ołtarz – (przy drodze na cmentarz): Galik Paweł, Mucha, Kot Mateusz, Chorążyk Józef, Chorążyk Sylwester, Miechurski Stanisław, Miechurski Bogusław, Lemański Marek
    IV Ołtarz – (przy cerkwi): Ledniowski Damian, Majewski Władysław, Trybulec Stanisław, Sroka Mirosław, Sroka Władysława, Sroka Grzegorz, Sroka Leszek, Chruściel Krzysztof

Intencje mszalne: 20.05 – 26.05.2024r.

Za parafian

+ Władysław Wysopal od córki Danuty

+ Helena i Stefan Sekuła w rocz. śm. Heleny

16.30 (W)

+ Lucyna Oczkoś od Sylwestra Oleksy z Wojkowej

1/++ Marian i Zofia Kantek w 7 rocz. śmierci Mariana od syna z żoną

2/ + Wanda Majerska od synów Wincentego i Henryka z okazji Dnia Matki

3/ + Kazimierz Cieśla w 18 rocz. śm. od zony i dzieci.

+ Józefa Siuta od córki Alicji z mężem

+ Ks. Janusz Kiełbasa od mieszkańców Wojkowej

+ Tadeusz Kaczor od syna z rodziną

+ Zofia Pawłowska od Klaudii i Marcina

+ Antoni Głąb w rocz. śm.

+ Maria Marczyk w I rocz. śm. ze wspomnieniem męża Mariana

+ Władysław Wysopal od syna Piotra

1/ Dla Anny Bednarz o bł. Boże i potrzebne laski z okazji Dnia Matki

2/ + Marek Nowak w I rocz. śm.

+ Krystyna Zaczyk z okazji Dnia Matki od córki Małgorzaty

Z okazji Dnia Matki za śp. Marię Cebula od Józefy

+ Maria Marczyk z ok. imienin od koleżanek

O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Janiny Szczepaniak i Ireny Bulak z okazji Dnia Matki od Ewy i Henryka.

+ Antoni Głąb w 4 rocz. śm.

W int. Ks. Proboszcza z okazji rocz. święceń od chóru CSJ

+ Lucyna Oczkoś w rocz. urodzin i z okazji Dnia Matki od dzieci