Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.05 – 19.05.2024

1. Przezywamy Uroczystość Wniebowstąpienia. Bóg zapłać! za ofiary składane w tym miesiącu na budowę Domu Parafialnego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tego dnia przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego.

2. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. Będą też Msze św. rano w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę.

3. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, we wtorek św. Macieja Ap., w środę św. Zofii, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, w sobotę św. Stanisława Papczyńskiego. Wszystkim jubilatom i solenizantom, a wśród nich ks. Bp Tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

4. Od piątku do niedzieli trwa odpust w sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Informacje na plakacie.

5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o kontrowersjach wokół objawień w Fatimie, oraz wywiad z bp. Arturem Ważnym.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej krótkie spotkanie Rady Parafialnej.

7. W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszam uczniów klasy 4 wraz z rodzicami.

Intencje mszalne: 13.05 – 19.05.2024r.

Za parafian

+ Władysław Wysopal od córki Ewy z rodziną

+ Sebastian Oczkoś w 3 rocz. śm. od kuzyna Mateusza z rodziną.

+ Zofia Wojtas z okazji imienin od córki

+ Jan Cebula w rocz. śm. od siostry Józefy.

(cerkiew)

+ Sebastian Oczkoś w 3 rocz. śm. od mamy.

12.00 (cerkiew)

W intencji grupy lekarzy z Wrocławia.

++ Urszula i Władysław Jamrozowicz

1/ ++ Maria i Antoni Cieśla w 8 rocz. śm. Marii

2/ ++ Maria i Tadeusz Homa od dzieci

+ Józef Zygmunt od stryja Władysława z rodziną

+ Lucyna Oczkoś od siostry Anny i Kazimierza Oleksy z Wojkowej

+ Antonina Majerska

+ Ks. Janusz Kiełbasa od Róży MBNP z Wojkowej

1/ Maria i Leon Koza z rocz. śm.

2/ Łukasz Szarota

+ Teresa Pawłowska od Koła Gospodyń Wiejskich z Powroźnika

+ Władysław Wysopal od swatowej z Muszyny

++ Aniela i Ludwik Kozieńscy

++ Zofia i Czesław Dudczak od dzieci z rodzinami

W int. Sylwii z okazji 18 urodzin, podziękowanie za dar życia, z prośbą o Boże Bł. i dary Ducha Św., oraz opiekę Matki Bożej od rodziców i siostry z rodziną.

1/ + Jan Mordarski

2/ + Maria Marczyk z int. sąsiadów Katarzyny i Marka Garncarczyk z rodziną