Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.0307.04.2024

1. Niedziela Wielkanocna. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, światła Ducha Świętego, orędownictwa świętych patronów, dużo zdrowia i radości w rodzinach, życzliwości i spokoju w sąsiedztwie.

2. W najbliższą niedzielę składka na tacę w kopertach na budowę nowego domu parafialnego. W marcu na ten cel zostało złożone 20 410 zł; Powroźnik: 17 490 zł, Wojkowa 2 920. Bóg zapłać za każdą złożoną złotówkę, jak również za ofiary przekazywane bezpośrednio na konto bankowe.

3. Jutro Msze św. jak w niedzielę. Składka tradycyjnie na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem wtorku i czwartku/ i popołudniu o godz. 18.00. Po Mszach św. będzie nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Ofiary do puszek będą przeznaczone na potrzeby Caritas naszej Diecezji.

6. Dziękujemy za liczną obecność w ceremoniach liturgicznych Triduum Paschalnego, oraz podczas adoracji i Drogi Krzyżowej ulicami osiedla. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych świąt. Dziękujemy Księdzu Arkadiuszowi za posługę kapłańską. Dziękujemy Panu Organiście Tadeuszowi za prowadzenie śpiewów. Na ręce Pani Joanny Rydzanicz składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w dekorację Ciemnicy, Grobu Bożego i kościoła; na ręce Pani Doroty Citak kierujemy podziękowanie wszystkim zatroskanym o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu „Cantores Sancti Jakobi” za uświetnienie Liturgii Paschalnej, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi DSM, kantorkom, lektorom za przygotowanie oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego. Wyrazy wdzięczności należą się Panu Maksymilianowi Pawłowskiemu i strażakom za czuwanie przy Grobie Bożym. Dziękujemy Naszej Młodzieży za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Dziękujemy Różom Różańcowym za prowadzenie adoracji przy Ciemnicy. Dziękujemy rodzinom za zrobienie pięknych palm, które zdobią naszą świątynię. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Ze szczerego serca dziękujemy za składane nam, kapłanom, życzenia świąteczne oraz ofiarowane podarunki na stół wielkanocny. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, jak również czasopisma Trwajcie w Miłości.

8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:- Mateusz Bartosz Hojniak, zam. w Krakowie i Marlena Maria Polańska, zam. w Krakowie – II zapowiedź;

Intencje mszalne: 0207.04.2024r.

1/ + Eugeniusz w 9 rocz. śm. od syna z rodziną

2/ + Ryszard Giza z okazji imienin

W int. Dusz czyśćcowych

1/ O zdrowie dla Juliana z okazji 80 urodzin od dzieci z rodzinami

2/ ++ Maria, Józef Bębenek w rocz. śm. Józefa

1/ ++ Maria i Aleksander Majewscy w 6 rocz. śm. Marii od córki z rodz.

2/ ++ Stanisława i Feliks Zawadzccy od syna Zdzisława

+ Balbina Pszczoła z okazji imienin od wnuków Wincentego i Henryka

O zdrowie i bl. Boże i wiele łask od Najświętszej Maryi dla Ryszarda

+ Piotr Szczygieł w 6 rocz. śm.

++ Maria i Stanisław Giza w rocz. śm. Marii z int. córki Ireny z mężem

Ślub: Urszula Pomietło i Adam Jurkiewicz

+ Lucyna Kiklica od Mariana Koza z rodz.

+ Jan Szczepaniak w 30 rocz. śm. od żony

Za duszę śp. Władysława Wysopal w dniu urodzin od żony z dziećmi

++ Władysława i Kazimierz Rymarczyk od córki Anny z rodziną

O zdrowie i bł. Boże dla synów i córek z rodzinami od Mamy

Życzenia

Ziarno pszenicy zostało wrzucone w glebę. Ziarno, które za chwilę wyda obfity plon musi najpierw obumrzeć. Jezus przechodzi mękę obumierania, aby obdarzyć nas życiem wiecznym. Trzeba przejść przez mękę i śmierć, aby dojść do chwały zmartwychwstania. Wszyscy idziemy tą drogą. Jednak nie idziemy sami. Jezus jest z nami, abyśmy mogli umierać wraz z Nim i w Nim. Umierać dla własnego egoizmu, aby żyć dla braci. Otrzymujemy Chrystusa, by Go przekazywać; przyjmujemy by służyć. Jesteśmy obdarzani miłością, by móc ją świadczyć bliźnim. Bóg wymaga od nas niczego, czego by wcześniej nam nie darował. W ten sposób człowiek uświęcany jest w nieustannym rytmie przyjmowania i darowania, tracenia życia, by je odzyskać na wieczność.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, światła Ducha Świętego, orędownictwa świętych patronów, dużo zdrowia i radości w rodzinach, życzliwości i spokoju w sąsiedztwie.