Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1017.03.2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. Laetare. Dziś rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

2. Bóg zapłać! za ofiary składane tydzień temu. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na pokrycie kosztów ubezpieczenia i przeglądów przeciwpożarowych naszych kościołów.

3. Wczoraj odbył się Dekanalny Turniej w Piłce Nożnej Halowej ministrantów i lektorów. Drużyny z naszej parafii wywalczyły drugie miejsca w dwóch kategoriach, czego im gratulujemy, a lektorzy starsi zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

4. W środę na Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii.

5. W piątek Droga Krzyżowa: w Wojkowej o godz. 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o godz. 17.00 i Msza św. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 prowadzoną przez młodzież. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i następnie Msza św.

6. W sobotę 16 marca o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie do udziału w oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu”.  Już trzy lata temu było ono prezentowane w naszym kościele jednak ze względu na pandemie wielu z nas nie mogło w nim uczestniczyć.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł poświęcony roli kobiet w Kościele.

8. W piątek 22 marca o godzinie 17.00 Mszą św. w naszym kościele rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie św. Jakuba Młodszego Apostoła. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.edk.org.pl.

9. Zapowiedzi: do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:- Daniel Andrzej Stróżyk, zam. w Muszynie i Katarzyna Zofia Kaczor, zam. w Powroźniku – I zapowiedź.

Intencje mszalne: 11 – 17.03.2024r.

1/+ Ewa Ciecierska od kuzyna Wincentego

2/+ Józef Zygmunt od chrześniaka Łukasza

+ Stanisław Sajdak z okazji 5 rocz. śmieci od żony i syna z rodz.

1/+ Marian Gurba od Lucyny i Marka Ziębowiczów

2/ + Marian Gurba od Zofii Pawłowskiej z rodziną

++ Maria i Jan Płachta w rocz. śm.od córki

1/ + Teresa Pawłowska od koleżanki Małgorzaty

2/ + Teresa Pawłowska od Renaty i Rafała Orłowskich

+ Krystyna Sasak od męża.

1/ W int. Józefy o zdrowie i bł. Boże z okazji imienin.

2/ ++ Józef Giza i syn Józef od Ireny i Frania Kucia.

++ Maria i Wojciech Głąb w rocz. śm.

+ Władysław Półtorak od żony i dzieci

1/ + Maria Gawlik w 2 rocz. śm.

2/+ Maciej Guzik

++ Józefa i Bogdan Siuta z okazji imienin

+ Stanisław Pustułka

+ Jan Włodyka w 4 rocz. śm. od żony z rodz.

+ Karol Szwarga w 6 rocz. śm.