Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03-10.03.2024

1. III niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu przypada I czwartek. Po Mszy św. będzie nabożeństwo do Chrystusa Przemienionego wraz z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne,

3. W piątek Droga Krzyżowa: w Wojkowej o godz. 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o godz. 17.00 i Msza św. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 prowadzoną przez młodzież. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i następnie Msza św.

4. Rozprowadzamy baranki i paschaliki wielkanocne z których zysk przekazywany jest na cele Caritas.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł poświęcony dobremu przygotowaniu do spowiedzi, oraz wypowiedzi na temat zakłamywania historii.

6. Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie z udziałem dzieci.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Marian Gurba. Polecajmy go, oraz naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc marzec: Za współczesnych męczenników – Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Intencje mszalne: 0410.03.2024r.

+ Kazimiera Skwarczowska

+ Kazimiera Oczkoś w dniu imienin

W int. Tadeusza Nowaka z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej

+ Dagmara Ciarach od pracowników Przedszkola

+ Aleksander Gawlik w 35 rocz. śm.

O bł. Boże przez wstawiennictwo św. Józefa dla Alfreda

1/ W int. Karoliny w 18 urodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Najśw. W dorosłym życiu od Matki Chrzestnej oraz Babci i Dziadka

2/ + Jan Zaremba od córki

++ Michał i Zofia Wietrzak

1/ + Rozalia Wysopal w 3 rocz. śm.

1/ + Janina Siembab w rocz. śm.

2/ + Józef Zygmunt od brata Adama w 30 dzień po śmierci.

1/ W int. członkiń Róży św. Józefa oraz ich rodzin o bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej i św. Józefa.

2/++ Helena i Michał Polańscy w rocz. śm. Heleny od syna Józefa

+ Antoni Głąb

Z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Janiny Szczepaniak w dniu urodzin od syna Henryka z żoną

+ Janina Stawiarska w 6 rocz. śm. od córki z rodziną