Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02-18.02.2024

  1. Przezywamy VI niedzielę zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzieci i młodzieży rozpoczęły ferie. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

  2. W poniedziałek spotkanie Oddziału Caritas po Mszy św. podyktowane przygotowaniami do rodzinnego festynu parafialnego który odbędzie się w druga niedzielę czerwca.

  3. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  4. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Warto podjąć wielkopostne postanowienia. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą w Powroźniku o godz. 7.00, 11.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok i obowiązuje do końca życia; post ilościowy (tylko trzy posiłki w tym jeden do syta) obowiązuje w przedziale wieku od 18-60 lat. Prosimy rodziców, aby wprowadzali dzieci w ducha pokuty, mimo tego, iż nie są jeszcze związane obowiązkiem postu. W tym dniu nie ma dyspensy. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji jako jałmużna postna. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  5. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o godz. 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o godz. 17.00 i Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i następnie Msza św.

  6. Msze św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będą o godz. 17.00.

  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  8. Z okazji zbliżającego się dnia zakochanych młodzież rozprowadza Serduszka św. Walentego.

Intencje mszalne: 12-18.02.2024r.

W tym tygodniu ksiądz przebywający na feriach będzie celebrował

5 Mszy św. za śp. Krystynę Sasak od uczestników pogrzebu

Pn.

17.00

+ Andrzej Zdrojewski w rocz. śm.

Wt.

17.00

+ Przemysław Hajduga w 1 rocz. śm. od rodziców i brata

Śr.

7.00

+ Józef Zygmunt w 7 dzień po śmierci od żony Doroty i dzieci Małgosi, Kacpra i Kamila.

11.00

Za parafian

16.30

Wojk.

+ Władysław Wysopal od wnuka Patryka z rodziną

18.00

++ Walenty i Paulina Lizoń z okazji imienin Walentego.

Czw.

17.00

+ Marian Gałas od córki.

Pt.

15.30

Wojk.

+ ks. Janusz Kiełbasa od Jana i Katarzyny Syjud w 30 dzień po śmierci

17.00

O zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Rodziny Kozów

Sob.

17.00

+ Zbigniew Jarzębak z ok. imienin od żony

Niedz.

8.00

++ Zofia i Czesław Dudczak w rocz. śm. Zofii od dzieci z rodzinami

9.30

Wojk.

++ Jakub, Katarzyna, Czesław Syjud

11.00

W I rocz. śm. Anny Tomasiak o spokój duszy od syna z rodziną

15.00

+ Stanisława Świderska w I rocz. śm. od dzieci