Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.0211.02.2024

1. Przezywamy V niedzielę zwykłą. Miesiąc luty jest poświęcony modlitwie za konających. Za tydzień Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii nabożeństwo dla chorych połączone z udzielaniem sakramentu chorych będzie podczas rekolekcji w ostatnia niedzielę lutego. Dziękujemy za ofiary składane na budowę Domu Parafialnego. Bóg Zapłać!

2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek św. Agaty (błogosławieństwo chleba, wody i soli), we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz., w sobotę św. Scholastyki.

3. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 17.00, a w poniedziałek, wtorek środę również rano, o godz. 7.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które jest odprawiane jako wprowadzenie do Wielkiego Postu i wynagrodzenie za grzechy. Po wszystkich Mszach św. będzie wspólna adoracja Najśw. Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę o 11.00 Msza św. z udziałem dzieci.

6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m. in. o znaczeniu życia konsekrowanego w Kościele, o koniecznych zmianach w systemie prawnym.

7. Ogłoszenie społeczne: 11 lutego w godz. 8.30 do 13.00 w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego organizowana będzie akcja oddawania krwi pod hasłem „Oddając krew ratujesz ludzkie życie – krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem” – przy okazji zostaną wykonane bezpłatne badania wirusologiczne (należy mieć dowód osobisty i być po lekkim posiłku).

8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:- Adam Piotr Jurkiewicz, zam. w Krakowie i Urszula Eleonora Pomietło, zam. w Krakowie – II zapowiedź.

Intencje mszalne:

Po.

1/ + Józefa Siuta od brata Adama z żoną

2/ + Bogdan Siuta od Krystyny i Andrzeja Różańskich

++ Władysława i Kazimierz Rymarczyk od wnuczek Emilii i Anny

1/ + Kazimiera Oczkoś od Burmistrza i pracowników Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

2/ + Lucyna Oczkoś od brata Bartłomieja z Milika

+ Ks. Janusz Kiełbasa od Agnieszki i Mariusza Rymarczyk z rodz.

1/ + Ks. Janusz Kiełbasa od Marii Kurzeja

2/ + Magdalena Michalik

+ + January Smoczyński w rocz. śm. z int. brata z rodziną

1/ ++ Joanna i Franciszek Zaremba z intencji córki

2/ + Maria Zygmunt od Ireny i Ryszarda Mosur

1/++ Michalina i Jan Giza oraz śp. Ryszard Dulak z okazji imienin Ryszarda od Bożeny Mroczek z Tylicza

2/ ++ Krystyna i Grzegorz Drozd w rocz. śmierci

1/ ++ Katarzyna i Janina Psonak od siostrzenicy Katarzyny z rodz.

2/ + Krystyna Sasak od Agnieszki Bednarczyk i Rafała Jaskulskiego

++ Stefania i Mieczysław Mosur oraz śp. Stefania i Władysław Nosal od wnuczki Agnieszki

+ Ks. Janusz Kiełbasa od Zofii Wysopal z rodz.

1/ Dziękczynno-błagalna z okazji 50 urodzin Grzegorza i 18 urodzin Karoliny.

2/ W int. Panu Bogu wiadomej

+ Władysław Bochniarz w 16 rocz. śm od synowej Stanisławy z rodz.