Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.0104.02.2024

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Światowy dzień chorych na trąd. Dziś liturgię Mszy Świętej o 11.00 uświetni chór Cantores Sancti Jacobi dając koncert kolęd.

  2. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic będą o godz. 7.00 i 17.00, w Wojkowej o godz. 15.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. W I piątek modlimy się za misjonarzy, a składka na tacę będzie przeznaczona na misje. Msze św. w pierwszy piątek będą o godz. 7.00 i 17.00, a w Wojkowej o godz. 15.30. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem, do której zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, będzie codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek od godz. 16.00, w Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 15.00, a w Powroźniku od 16.15. Do chorych udamy się w I piątek od godz. 8.30. W sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, wraz ze specjalnym nabożeństwem pierwszej soboty.

  4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W styczniu na ten cel złożono 21 260 zł: Powroźnik 18 790 zł, Wojkowa 2 470 zł. Bóg zapłać!.

  5. Msze św. będą w tym tygodniu codziennie popołudniu o godz. 17.00, zaś rano w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 7.00. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Codziennie, pół godziny przed Mszą św., jest odmawiany różaniec.

  6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Caritas, w czwartek na Mszę Św. spotkanie zapraszamy młodzież z klasy 8, w piątek na Mszę Św. zapraszamy młodzież z klasy 7, oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii.

  7. W Gościu Niedzielnym artykuły: o pozytywnym znaczeniu kolędy, zadaniach domowych, oraz katechezie prowadzonej przez świeckich.

  8. Dziś o godz. 16.00 Spotkanie Integracyjne w świetlicy wiejskiej w Szkole Podstawowej.

  9. Dziś w budynku Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju akcja honorowego oddawania krwi.

Intencje mszalne:

Po.

7.00

1/ + Wojciech Studniarz od Alicji i Marka Juruś

2/ + Józefa Siuta od wnuczki Iwony z mężem i dziećmi

17.00

+ Kazimiera Oczkoś od wnuczki Dominiki Abraham z rodziną

Wt.

7.00

1/ + Maria Zygmunt od wnuczki Kasi

2/ + Jan Durlak

17.00

+ Józef Gromala w 17 rocz. śm. od rodziny

Śr.

7.00

1/ + Ks. prałat Janusz Kiełbasa od Małgorzaty i Mariusza Bochniarz

2/ + Magdalena Michalik

17.00

+ Andrzej Dudek

Czw.

17.00

1/ + Kazimiera Oczkoś od wnuka Mateusza z rodz.

2/ + Lucyna Oczkoś od Zuzanny i Zbigniewa Tubek

Pt.

7.00

++ Maria i Tadeusz Smela z okazji imienin Marii

15.30

+ Ks. Janusz Kiełbasa od Janiny Franczyk

17.00

+ Stanisława Franczyk w 18 rocz. śm., oraz śp. dzieci Bogusławy, Andrzeja, Grzegorza od męża i ojca

Sob.

17.00

1/ + Bogdan Półtorak w 10 rocz. śm. od rodzeństwa

2/ + Elżbieta Maczugowska od Stowarzyszenia Faustinum z parafii M.B.Niep. w Nowym Sączu

Niedz.

8.00

++ Stanisław i Anna Setlak

9.30

+ Władysław Wysopal od wnuków i prawnuków

11.00

1/ ++ Anna i Paweł Dankiewicz

2/ + Zbigniew Śliwa w 17 rocz. śmierci od córki Joanny z rodz.

15.00

+ Kazimiera Oczkoś od syna Janusza w 30 dzień po śmierci