Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  1421.2024

1. Przezywamy II Niedzielę Zwykłą. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie gościł w naszym kościele zespół ludowy z Tylicza, który zagra tradycyjne kolędy.

2. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę św. Antoniego opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w niedzielę św. Agnieszki i Dzień Babci. W przyszły poniedziałek Dzień Dziadka. Wszystkim solenizantom, szczególnie Ks. Arkadiuszowi, który obchodził przedwczoraj imieniny, życzymy wielu łask Bożych opieki Matki Najświętszej i orędownictwa świętych patronów.

3. Wracamy do zwyczajnego porządku nabożeństw. Msze św. będą w tym tygodniu codziennie popołudniu o godz. 17.00, zaś rano w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Codziennie, pół godziny przed Mszą św., jest odmawiany różaniec.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie Wam dziękujemy, za miłe przyjęcie po kolędzie, wspólną modlitwę, poczęstunek, życzliwość okazaną w rozmowie i złożone ofiary. Bóg zapłać! Tradycyjnie część z tych ofiar przekazujemy księżom emerytom i na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. W aktualnym Gościu Niedzielnym artykuły poświęcone ekumenizmowi, oraz sposobom finansowania instytucji kościelnych.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Kazimiera Oczkoś, Msze św. gregoriańskie za zmarłą będzie odprawiał w lutym ks. Andrzej. Zmarłą Kazimierę i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdzi Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Intencje mszalne:

Niedz. 8.00 1/ + Stefan Galik w 16 rocz. śmierci.

9.30 /Wojkowa/ 1/ O spokój duszy dla śp. Zbigniewa Jarzębaka w dniu urodzin

11.00 1/ W int. Ks. Arkadiusza z ok. imienin o bł. Boże opiekę Maryi Matki Kapłanów i św. Patronów od Margaretek

2/ ++ Anna i Józef Tomasiak od córki z rodz.

15.00 1/ ++ Antoni i Bronisława Musiał w 5 rocz. śm. Bronisławy

Pn. 7.00 1/ + Józefa Siuta od syn Jurka z rodz.

2/ + Bogdan Siuta od Andrzeja i Agaty Smela

17.00 1/ + Kazimiera Oczkoś od Janiny Dziekan z rodz.

Wt. 7.00 1/ O zdrowie dla Zofii od Koła Gospodyń

2/ + Magdalena Michalik

17.00 1/ + Stefan Galik od Anety i Marka Galik z rodz. w rocz. śmierci

Śr. 7.00 1/ + Kazimiera Oczkoś w 7 dzień po pogrzebie od córki Czesławy

2/ + Lucyna Oczkoś od Reginy i Stefana Sroka z rodziną

17.00 1/ + Antoni Nosal w dniu imienin

Czw. 17.00 1/ + Henryk Rams od chrześniaka Janusza z rodz.

2/ + Maria Wilk od męża Andrzeja i syna Bartłomieja z rodz.

Pt. 17.00 1/ W int. Wacława Maślanki w 60 rocz. urodzin, podziękowanie za wszystkie łaski prosząc o zdrowie duszy i ciała, bł. Boże dla jubilata i jego rodziny

2/ + Maria Zygmunt od sąsiada Andrzeja z rodziną

Sob. 17.00 1/ + Jan Mordarski

2/ + Elżbieta Maczugowska od Marka Półtoraka z rodz.

Niedz. 8.00 1/ O zbawienie wieczne dla śp. Władysława i Stefani Jagodzińskich z okazji Dnia Babci i Dziadka od wnuczki Ewy z mężem

9.30 /Wojkowa/ 1/ Z podziękowaniem za przeżyty Stary Rok i z prośbą o zdrowie i bł. Boże i wiele łask od bożej Dzieciny w Nowym Roku dla Janiny i Ryszarda Kałuzińskich

11.00 1/ ++ Wanda i Władysław Majerscy w rocz. śm. Władysława od dzieci

15.00 1/ ++ Paulina i Walenty Lizoń z okazji Dnia Babci i Dziadka od wnuków