Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10-17.12.2023

1. II Niedziela Adwentu, dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na budowę nowego domu parafialnego. Złożono 20 090zł. Powroźnik 17 900, Wojkowa 2 190 zł. Dziękujemy też za przelewy na konto bankowe. Bóg zapłać!

3. Roraty w Powroźniku codziennie o godz. 17.00, w Wojkowej o godz. 15.30. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami.

4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę św. Łucji; we czwartek św. Jana od Krzyża, wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

5. We wtorek o 20.00 próba chóru parafialnego – chętnych do śpiewania zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło.

6. Kandydatów do Zakonu Rycerzy Jana Pawła Wielkiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższa niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 do sali pod zakrystią. Na to spotkanie mogą także przyjść chętni, którzy wcześniej nie zgłosili swojej kandydatury.

7. Nasz parafialny Oddział Caritas i wolontariusze rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece /10 zł/ jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki na stół wigilijny. Nasz oddział Caritas rozprowadza stroiki na stół Wigilijny w formie małego żywego cyprysika /20 zł/.

8. Uwaga! zmianie uległ numer konta naszego oddziału Caritas.

9. W sklepach są już kosze na produkty żywnościowe dla potrzebujących.

10. Można wesprzeć dom dziecka dla dziewcząt prowadzony przez siostry Michaelitki samodzielnie przygotowując paczkę – szczegóły na specjalnych pocztówkach.

11. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na prąd i ogrzewanie kościoła.

12. 3Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, jest także do nabycia dwumiesięcznik Trwajcie w miłości.

13. Dziś po Mszy św. o 15.00 w szkole zapisy do OSP Powroźnik. Zachęcamy do tej formy włączenia się w życie wspólnoty lokalnej „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Michał Żegiestowski. Zmarłego Michała i zmarłych z naszych rodzin polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie..

Pn. 7.00 1/ ++ Piotr i Rozalia Moskal

15.30 (Wojkowa) – 1/+ Elżbieta Gutkiewicz Kureń od Marii i Antoniego Turek.

17.00 1/ ++ Eleonora, Władysław i Krzysztof Rusiniak.

Wt. 7.00 1/ + Anna i Antoni Kałuzińscy w rocz. śmierci od rodziny Porębskich.

15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od córki Danuty.

17.00 1/ + Bogdan Siuta od Moniki i Dariusza Ledniowskich.

Śr. 7.00- 1/+ Maria Zygmunt od wnuka Piotra z rodz. w 30 dzień po śmierci.

15.30 (Wojkowa) – 1/ + Lucyna Oczkoś od Bożeny i Janusza Samek z Wojkowej.

17.00 1/ ++ Wanda i Franciszek Cygnarowicz od córki z rodz.

Cz. 15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od syna Mirosława.

17.00 1/ ++ Anna i Józef Tomasiak od syna z rodz.

2/ + Halina Gwóźdź.

Pt. 15.30 (Wojkowa) – 1/+ Elżbieta Gutkiewicz Kureń od Barbary i Romana Sosnowskich.

17.00 1/ Dziękczynno-błagalna w int. Jakuba z okazji 18 urodzin z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej od Rodziców.

2/ + Jan Stawiarski w 33 rocz. śm. od córki z rodziną.

So. 15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od syna Piotra.

17.00 – 1/ ++ Katarzyna, Apolonia, Wojciech Gruca od rodziny.

2/ + Józefa Siuta w 30 dzień po pogrzebie od męża Stanisława.

Niedz. 8.00 1/ O zdrowie dla Pawła i potrzebne łaski i bł. Boże.

2/ + Maria Polańska.

9.30 (Wojkowa) 1/ + Władysław Wysopal od wnuczki Justyny z rodz. .

11.00 1/ ++ Piotra, Andrzeja i Lucyny Oczkoś.

15.00 1/ + Śp. Ks. Bogusława Zawiślaka z okazji imienin.