Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3-10.12.2023

 1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem duszpasterskim są słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. W listopadzie na ten cel złożono 18900 zł. Powroźnik 16560, Wojkowa 2 340 zł. Dziękujemy też za przelewy na konto bankowe. Bóg zapłać!

 3. Od jutra rozpoczynamy Roraty. W Powroźniku codziennie o godz. 17.00, pół godziny wcześniej będą śpiewane godzinki o NMP. W Wojkowej Roraty będą o godz. 15.30. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które dostawać będą okolicznościowy obrazek związany z hasłem tegorocznych Rorat: Franciszkowy Plac Budowy. W zakrystii są do nabycia lampiony.

 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Barbary, w środę św. Mikołaja w ten dzień na roraty zapraszamy dzieci i młodzież z LSO i DSM; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego; w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 17.00; w Wojkowej o godz. 15.30. W tym dniu warto pamiętać o „Godzinie Łaski dla świata” od 12.00 – 13.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek / nowenna do Przemienienia Pańskiego i modlitwa o powołania.

 6. Młodzież z klasy 8 zapraszamy na roraty a następnie spotkanie formacyjne w czwartek.

 7. Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie z udziałem dzieci.

 8. Nasz parafialny Oddział Caritas i wolontariusze rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece /10 zł/ jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy, aby świece wigilijne, które zapalimy na stole podczas Wieczerzy wigilijnej zapalić potem na grobach bliskich, jako znak naszej świątecznej więzi z nimi. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki na stół wigilijny.

 9. Od następnej niedzieli nasz oddział Caritas będzie rozprowadzał stroiki na stół Wigilijny w formie małego żywego cyprysika dlatego w czwartek po Mszy św. spotkanie grupy Caritas na które zapraszamy chętnych wolontariuszy. Dziś jeszcze po Mszy o 15-tej proszę o krótkie spotkanie grupy Caritas.

 10. Próba śpiewu scholi DSM w sobotę, o godz. 14.00.

 11. 3Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o problemach Kościoła w Niemczech, o zdradzieckim działaniu Masonerii, jest też wspomnienie o ks. Piotrze Pawlukiewiczu. W zakrystii mamy numer z ubiegłego tygodnia z kalendarzem ściennym na nowy rok.

 12. Msze św. gregoriańskie za śp Romana Żegiestowskiego sprawowane są od 02 grudnia, a za śp. Krystynę Sasak od 8 grudnia przez księży misjonarzy.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pn. 7.00 1/ O szczęśliwa operację i powrót do zdrowia dla Aleksandry.

2/ + Michał Chowaniec od szwagra z rodziną.

15.30 (Wojkowa) – 1/Małgorzata Myjak w 3 rocz. śm.

17.00 1/ + Bogdan Siuta od Rodziny Studniarz.

Wt. 7.00 1/ + Maria Zygmunt od pracowników Zakładu Uzdatniania Wody w Powroźniku.

15.30 (Wojkowa) – 1/ + Barbara Myjak z okazji imienin.

17.00 1/ ++ Witold Porębski ze wsp. rodziców Stanisława i Alojzy Porębskich, oraz rodzeństwa od Czesławy z rodziną.

Śr. 7.00 1/+ + Bogdan i Sebastian Oczkoś.

15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od wnuczki Joanny z rodz.

17.00 1/ + Mikołaj Halczak od córki Ireny z rodziną.

Cz. 15.30 (Wojkowa) – 1/ + Elżbieta Gutkiewicz Kureń od sąsiadów Andrzeja i Beaty Jamrozowicz z rodz.

17.00 1/ ++ Maria i Aleksander Majewscy oraz śp. syn Mieczysław.

2/ + Anna i Ludwik Pietrucha w 35 rocz. śm Anny od córki Stefani z rodz.

Pt. 7.00 1/ ++ Maria, Franciszek, Bogdan i Władysław Półtorak.

15.30 (Wojkowa) – 1/+ Lucyna Oczkoś od rodziny Syjudów z Wojkowej.

17.00 1/ ++ Maria i Aleksander Majewscy.

2/ ++ Maria i Władysław Daniel.

So.  15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od córki Ewy z rodziną.

17.00 – 1/ ++ Maria i Władysław Gruca od córki z rodziną.

2/ + Maria Giza z okazji imienin.

Niedz. 8.00 1/ + Paweł Śliwa od cioci.

2/ ++ Honorata i Wojciech Zygmunt w 23 rocz. śm. Wojciecha.

9.30 (Wojkowa) 1/ + Lucyna Oczkoś od chrzestnej matki Katarzyny Syjud.

11.00 1/ ++ Wojciech, Maria, Łukasz Szarota.

15.00 1/ ++ Krystyna i Antoni Zaczyk w I rocz. śm. Krystyny od córki Małgorzaty.