Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11– 03.12.2023

1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W parafii gościmy Rycerzy Zakonu Jana Pawła II, którzy po ogłoszeniach dadzą świadectwo o swoim posłannictwie.

2. Dziś w naszym kościele IV Koncert Cecyliański. O 15.00 Msza Św. w oprawie chóralnej, a następnie koncert trzech chórów: „BelCanto”, „Cantando Canzoni” i „Cantores Sancti Jacobi”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W liturgii tego tygodnia: czwartek – św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom w tym ks. Andrzejowi Romanowskiemu życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Naszą modlitwą ogarniamy także Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Andrzeja Jeża, który we wtorek będzie przeżywał 14 rocznicę święceń biskupich.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota grudnia. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. W Wojkowej spowiedź w piątek od 15.00. W I piątek Msze św. będą w Powroźniku o 7.00 i 17.00, w Wojkowej o 15.30. Składka na tacę przeznaczona na misje. Do chorych udamy się od 8.30. Sobotę tradycyjne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca i tradycyjnie składka w kopertach na budowę Domu Parafialnego. Z góry dziękujemy za ofiarność.

6. W przyszłą niedzielę będzie można już nabywać u p. Organisty opłatki na stół wigilijny.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.: Krystyna Sasak. Polecajmy ją, oraz zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Pn.   7.00 1/ + Michał Chowaniec od szwagierki Moniki z synem.

17.00 1/ + Bogdan Siuta od Roberta.

Wt. 7.00 1/ ++ Stefania i Jan Oleksy, Walenty, Władysława i Adam Oleksy, Maria Kukulska, Katarzyna Kącka, Władysław Klóska, Jan Litwiński, Wiktoria Potonec i Adam Oleksy.

17.00 1/ + Zdzisław Buliszak z okazji imienin.

Śr.   7.00- 1/+ + Aniela, Helena, Antonina, Ludwik i Jan Kozieńscy.

2/ + Krystyna Sasak w 7 dzień po śm. od męża Józefa.

17.00 1/ ++ Maria i Antoni Cieśla w 20 rocz. śmierci Antoniego od syna z rodziną.

Cz. 7.00 1/ + Roman Żegiestowski w 7 dzień po pogrzebie.

17.00 2/ W int. ks. Andrzeja o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i świętego patrona od Apostolstwa Margaretka.

2/ + Antoni Malczak w 12 rocz. śm.

Pt.     7.00 – 1/ + Andrzej Dulak

15.30 (Wojkowa) – 1/ + Władysław Wysopal od córki Barbary z rodziną.

17.00 1/ + + Kazimiera i Stanisław Klimczak od syna Edwarda z rodz.

2/ + Andrzej Półtorak w 6 miesiącu po śm. od żony z synami.

So.   15.30 (Wojkowa) 1/ + Elżbieta Gutkiewicz – Kureń od Rodziny Sosnowskich.

17.00 – 1/ + Maria i Michał Śliwińscy od syna z rodziną.

2/ + Krystyna Sasak od Łukasza Jodłowskiego.

Niedz. 8.00 1/ + Krystyna Sasak od członkiń Róży Matki Bożej Pocieszenia.

2/ ++ Genowefa Sewerynek w I rocz. śm. od córki i wnuków.

9.30 (Wojkowa) 1/+ Maria Misiewicz.

11.00 1/ W int. Ks. Janusza Kiełbasy z prośbą o zdrowie i bł. Boże, oraz opiekę Matki Najświętszej w codziennym życiu od Apostolstolatu Margaretka.

2/ W int. Marii z okazji imienin od córki Anety.

15.00 1/ ++ Jadwiga i Adam Zadrożny.