Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –1926.11.2023

  1. Przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Memy wspierać ubogich nabywając „Chlebki Miłosierdzia”, oraz zabierając specjalne torby charytatywne na których znajdują się szczegółowe instrukcje co do konkretnej pomocy.

  2. W poniedziałek po Mszy św. krótka nowenna do św. Judy Tadeusza i ucałowanie relikwii. W środę po Mszy św. nowenna do MBNP, w piątek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  3. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy św. odmówimy przed Najśw. Sakramentem litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia, za co można zyskać odpust zupełny. Za tydzień w naszym kościele IV Koncert Cecyliański. Nasz Chór Cantores Sancti Jacobi oraz dwa zaprzyjaźnione chory z Zakliczyna i Dobrej zapewnią oprawę Mszy Św. o godzinie 15.00, a następnie dadzą wspólny koncert. Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie kulturalno-sakralne.

  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny; w środę – św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej; w piątek – św. Andrzeja i Towarzyszy męcz. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Andrzejowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

  5. W środę, 22 listopada, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity – Patronki spraw trudnych. O godz. 17.00 będzie Msza św. i nabożeństwo wraz z błogosławieństwem róż. Na to nabożeństwo można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania, a przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę. W tym dniu wypominki będą o 16.30.

  6. Przezywając Światowy Dzień Ubogich zwracamy się do ludzi dobrej woli, którzy czuja potrzebę zrobienia coś więcej dla Chrystusa ukrytego w biednych i potrzebujących z zaproszeniem na spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w środę po Mszy Św.

  7. Za tydzień w naszej wspólnocie będą gościć przedstawiciele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przybliża nam istotę tego zakonu, jak również powiedzą jak do niego wstąpić i jeśli będzie tylu chętnych mężczyzn jak założyć Chorągiew w Powroźniku.

  8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o znaczeniu i skali działalności charytatywnej Kościoła.

  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp.: Maria Zygmunt i Józefa Siuta. Polecajmy je a także zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pn. 7.00 1/ + + Stanisław i Anna Trybulec od syna z rodziną.

2/ + Maria Zygmunt w 7 dzień po śmierci.

17.00 1/ + Jan Mordarski.

Wt. 7.00 1/ + Michał Chowaniec od teściów.

17.00 1/ O zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla ks. Janusza Kiełbasy z okazji imienin.

Śr. 7.00- 1/+ Józefa Siuta w 7 dzień po śmierci od męża Stanisława.

17.00 1/ O zdrowie i bł. Boże dla ks. Krzysztofa od Chóru Parafialnego

2/ ++ Maria Maślanka ze wsp. synów Stanisława, Jana i Piotra.

Cz. 17.00 1/ + Genowefa Lorek w 3 rocz. śmierci od Haliny i Wiesława Oleniacz.

2/ + Michał Chowaniec od szwagierki Marty z rodz.

Pt. 17.00 1/ + + Michalina, Jan, Marian Giza oraz Ryszard Dulak od Haliny z rodziną.

2/ ++ Anna, Ignacy i Józef Gadzina, oraz Antonina i Jan Ziębowicz.

So. 7.00 1/ + Bronisława Gierszewska od Lidii i Jacka Jagiełka.

12.00 – Pogrzeb śp. Roman Żegiestowski.

17.00 – 1/ + Bogdan Siuta od Ewy i Wiesława Porębskich.

Niedz. 8.00 1/ W int. Członków Róży Mężczyzn pw Chrystusa Króla i ich rodzin o bł. Boże, zdrowie i opiekę

Matki Najświętszej, oraz za zmarłych z tej Róży o spokój wieczny.

2/ + Julia Daniłowicz od córki z rodziną.

9.30 (Wojkowa) 1/+ Lucyna Oczkoś od szwagierki Katarzyny Myjak.

11.00 1/ ++ Ludwika Wątrobę w rocz. śm. ze wsp. żony Antoniny, córki Elżbiety, oraz Sylwii.

15.00 1/+ + Helena i Stefan Sekuła w rocz. śmierci Stefana.