Ogłoszenia Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – Odpust

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.1005.11.2023

1. Dziś przeżywamy 8 rocznicę konsekracji kościoła i zarazem odpust ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszego nowego kościoła. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe.

2. W związku ze zmianą czasu, w Wojkowej Msza św. i różaniec będzie o godz. 15.30, a w Powroźniku nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.00, a potem Msza św. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych dlatego prosimy aby dzieci zbierające naklejki jutro przyniosły na różaniec plakaty.

3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw: Msza św. w Powroźniku o godz. 8.00, następnie w Wojkowej o godz. 11.00 będzie Msza św. z procesją żałobną na cmentarz i o godz. 14.00 w Powroźniku Msza św. z procesją żałobną na cmentarz. W tym dniu tradycyjnie, jak co roku, przy cmentarzu będzie zbierana kwesta na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

4. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z kazaniem w Powroźniku o 7.00 i 17.00 a w Wojkowej o 15.30. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie odmawiany różaniec za zmarłych, z wypominkami.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Codziennie za jedną duszę. Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św. za zmarłego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, wraz z modlitwą „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga ….”, modlitwa w intencjach Ojca świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa Kościoła i pomagać duszom w czyśćcu cierpiącym.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 17.00 a Wojkowej o godz. 15.30. Składka przeznaczona na misje. W sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, wraz ze specjalnym nabożeństwem pierwszej soboty. Spowiedź w I piątek od godz. 16.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 15.00.

7. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.

8. Przed wejściem na cmentarz możemy dziś, jutro i we wtorek nabywać znicze nagrobne. Każda złożona ofiara będzie przeznaczona na wsparcie działalności grupy młodzieżowej w naszej Parafii.

9. Dziś, na specjalnym stoisku naszego chóru parafialnego, możemy nabyć ciasto na stół świąteczny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie działalności naszego chóru. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty i życzymy smacznego! Dziękujemy wszystkim którzy wsparli to zacne dzieło ofiarując swoje wypieki.

10. Dziękuję za wielkie dzieło przygotowania dekanalnego czuwania młodzieży które odbyło się w naszym kościele w ubiegły piątek. Podziękowanie kieruję do młodzieży prowadzonej przez księdza Arkadiusza, oraz do Pań z Caritasu i z Koła Gospodyń Wiejskich za nieocenioną pomoc.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym jest wywiad z ks. Andrzejem.

12. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W październiku na ten cel złożono 21 500 zł; Powroźnik: 18 600 zł, Wojkowa: 2 900 zł. Bóg zapłać!

Pn. 7.00 1/ + + Stefania i Jan Oleksy od syna Mariana z rodziną.

15.30 (Wojkowa) 1/ O zdrowie, potrzebne łaski i bł. Boże dla Ryszarda.

17.00 1/ + Bogdan Siuta od Barbary i Grzegorza Sroków.

Wt. 7.00 1/ + + Franciszka i Bronisław Wilczek od syna Janusza z rodziną.

15.30 (Wojkowa) 1/++ Zofia, Wiesław, Grzegorz Drozd w rocz. śmierci Zofii.

18.00 1/ + Władysław Półtorak w 3 rocz. śmierci od żony i dzieci.

Śr. 8.00- 1/+ Emil Czapliński od córki Barbary z rodziną.

2/ ++ Stefania i Mieczysław Mosur, oraz Aleksandra i Włodzimierz Żołnierczyk.

11.00 (Wojkowa) 1/ + Elżbieta Gutkiewicz – Kureń od teściów z rodziną.

2/ + Maria Gurbin w 1 rocz. śmierci.

14.00 1/ ++ Józefa Gryzło i Maria Wietecha z int. dzieci, wnuków i prawnuków.

2/ ++ Maria i Józef Bębenek z okazji 16 rocz. śmierci Marii.

Cz. 7.00 – 1/++ Dusze zmarłych z rodziny Joniec

15.30 – (Wojkowa) 1/ Władysław Wysopal od córki Barbary z rodziną.

17.00 1/ ++ Bronisława Gierszewska i Zofia Dyrek.

2/ + Jan Czachurski w 7 rocz. śmierci.

Pt. 7.00 – 1/ + Bogdan Siuta od Czesławy Porębskiej z rodziną.

15.30 (Wojkowa) 1/+ Franciszek Myjak w 2 rocz. śmierci.

17.00 1/ + Piotr Szczygieł.

2/ ++ Stefania, Józef Cieśla ze wspom. śp. ks. Józefa Cieśli.

So. 15.30 (Wojkowa) 1/ + Maria Gurbin w 1 rocz. śmierci.

17.00 1/ ++ Katarzyna i Józef Ciarach od syna Władysława z rodziną.

2/ ++ Maria i Michał Śliwińscy od syna Tadeusza z rodziną.

Niedz. 8.00 1/ W int. Ewy w dniu urodzin dziękczynno-błagalna od męża.

2/ + Jan Włodyka od żony z rodziną.

9.30 (Wojkowa) 1/+ Jan Myjak.

11.00 1/ +Katarzyna Kącka od dziadków.

15.00 1/+ Barbara i Stanisław Lasyk.