Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 -29.10.2023

1. Przezywamy 29 niedzielę zwykłą. Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiarą na tacę wspieramy misje.

2. Dziś nabożeństwo ku czci św. Rity, które rozpoczniemy różańcem o godz. 14.30. Na to nabożeństwo, można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania. Również przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.

3. W liturgii tygodnia wspominamy: w sobotę – św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów. Wszystkim solenizantom w tym Panu Organiście Tadeuszowi życzymy wielu Bożych łask.

4. W piątek w ramach przygotowań do odpustu zapraszamy o godz.18 .00 na adorację i różaniec prowadzony przez Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. O godz. 18.30 Msza Św., po niej w ramach Dekanalnego Spotkania Młodzieży czuwanie modlitewne, które poprowadzi zespół „Chwalcy Pana”. W czasie czuwania okazja do spowiedzi, będą księża z dekanatu. Więcej szczegółów na plakacie.

5. W sobotę o godz. 9.00 próba asysty przed uroczystością odpustową dla ministrantów i lektorów.

6. Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się w Tarnowie, w kościele pw. bł. Karoliny Kózka w sobotę. Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę o 17.30 w ramach tygodnia misyjnego młodzież poprowadzi różaniec odmawiany w językach świata.

8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszego kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazanie odpustowe oraz uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 wraz z procesją eucharystyczną odprawi Ks. Prałat dr Jerzy Jurkiewicz – Kustosz Bazyliki i Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania odpustu: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, chłopców do dzwonienia, Panów do niesienia baldachimu.

9. W niedzielę odpustową, na specjalnym stoisku chóru parafialnego będziemy mogli nabyć ciasto na stół świąteczny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie działalności naszego chóru (m. in. organizację koncertu cecyliańskiego). Zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośbą o upieczenie i podarowanie nam na to wydarzenie placków i ciastek. Można je przynosić w sobotę /28 października/ do sali przy kościele w godzinach: 14.00 – 15.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

11. W przyszłym tygodniu Uroczystość Wszystkich Świętych i czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Pamięć o zmarłych wyrażamy w modlitwie, zamawianych Mszach św. oraz w wypominkach. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wspominkowe.

12. Młodzież rozprowadza znicze i wkłady. Każda złożona ofiara będzie wsparciem dla działalności grupy młodzieżowej w naszej parafii.

13. Ogłoszenie społeczne Burmistrza Muszyny o akcji oddawania krwi – szczegóły w gablocie parafialnej.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: ś.p. Lucyna Oczkoś. Polecajmy ją, oraz zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Pn. 7.00 1/ + Janina Kogut od wnuczki z rodziną.

15.45 (Wojkowa) 1/ + Maria Jamrozowicz.

18.00 1/ ++ Stefania i Józef Cieśla w rocz. śm. Stefani.

Wt. 7.00 1/ + Lucyna Oczkoś w 7 dzień po śm. od syna z rodziną.

15.45 (Wojkowa) 1/+ Janusz Jamrozowicz.

18.00 1/ + Bogdan Siuta od Arlety i Jakuba Ledniowskich.

Śr. 7.00- 1/+ Władysław Półtorak od rodzeństwa.

15.45 (Wojkowa) 1/ ++ Franciszek i Maria Myjak

18.00 1/ ++ Maria i Stanisław Główczyk ze wsp. śp. Andrzeja Główczyka.

Cz. 15.45 (Wojkowa) 1/ ++ Joanna i Antoni Koszut.

18.00 1/ + Wanda Majerska w 3 rocz. śm. od dzieci.

2/ W int. Bogu wiadomej.

Pt. 7.00 – + Józef Citak

15.45 (Wojkowa) 1/++ Stefania i Stanisław Myjak.

18.30 1/ + Jan Galik w 16 rocz. śm.

2/ ++ Maria i Tadeusz Smela z okazji imienin Tadeusza.

So. 15.45 (Wojkowa) 1/ + Józef Jamrozowicz.

18.00 1/ + Tadeusz Koza z okazji imienin.

2/ + Jadwiga i Józef Chlipała

Niedz. 8.00 1/ + Kazimierz Pawłowski

2/ Szczepana i Genowefy Wojtas

9.30 (Wojkowa) 1/+ Jerzy Strzelecki.

11.00 1/ Dziękczynno-błagalna w int. Tadeusza Śliwińskiego o zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski przez ręce Maryi z okazji 60 urodzin od żony i dzieci.

2/ W intencji uczestników pielgrzymki do Narodowego Sanktuarium MB Fatimskiej, oraz ich rodzin o bł. Boże i szczególną opiekę Matki Bożej.

15.00 1/++ Helena, Stanisława i Wojciech Szczepaniak od Danuty z rodziną.