Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 22.10.2023

  1. Przezywamy 28 niedzielę zwykłą. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski”, ofiarami do puszek można wesprzeć zdolną młodzież. Dzień wyborów parlamentarnych, w których uczestnicząc wypełniamy obowiązek obywatelski i wspieramy naszą lokalną OSP w walce o środki finansowe.

  2. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę św. Łukasza Ewangelistę – Dzień Służby Zdrowia, w piątek św. Jana Kantego w przyszłą niedziele uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu Bożych łask.

  3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek i środę również rano o 7.00. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w dni powszednie o godz. 15:45 w Wojkowej i o godz. 17.30 w Powroźniku.

  4. W środę 18 października zapraszamy do włączenia się w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie. Różaniec w tym dniu poprowadzą wszystkie chętne dzieci.

  5. Za tydzień niedziela misyjna, rozpoczynająca „Tydzień misyjny”.

  6. W przyszłą niedzielę 22 października, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity, które rozpocznie się różańcem o godz. 14.30. Na to nabożeństwo, można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania. Również przy wejściu do kościoła będzie można zabrać na nabożeństwo różę, składając dobrowolną ofiarę.

  7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego a w nim artykuły poświęcone postaci św. Jana Pawła II

  8. Przy wejściu do kościoła wyłożone kartki na wypominki.

  9. Nasza młodzież rozprowadza znicze – zysk z ich sprzedaży będzie wspierać działalność Grupy Młodzieżowej.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pn. 7.00 1/ ++ Jadwiga i Ignacy Biskup od córki Bernadety z rodziną.

15.45 (Wojkowa) 1/ + Władysław Wysopal od córki Barbary z rodziną.

18.00 1/ ++ Władysława i Kazimierz Rymarczyk w rocz. śm. Kazimierza od syna z rodz.

Wt. 7.00 1/ + Michał Polański w 25 rocz. śm. od syna Józefa Polańskiego z rodz.

15.45 (Wojkowa) 1/+ Józef Jamrozowicz od siostry Józefy i Małgorzaty Toczek z Nowego Sącza.

18.00 1/ ++ Piotr, Maria i Antoni Hopej.

Śr. 7.00- 1/+ Bogdan Siuta od kuzyna Darka z żoną i dziećmi.

15.45 (Wojkowa) 1/ + Mikołaj Ptaszek

18.00 1/ + Marian Giza w 7 rocz. śm. od żony z rodz.

Cz. 15.45 (Wojkowa) 1/ + Józef Jamrozowicz od bratowej Zofii Jamrozowicz.

18.00 1/ ++ Władysław i Małgorzata Jankowscy, oraz za duszę śp. córki Ewy.

2/ + Maria Homa w I rocz. śm.

Pt. 15.45 (Wojkowa) 1/+Jan Ptaszek.

18.00 1/ + Jan Mordarski.

2/ + Bogdan Siuta od Adama i Lucyny Stanisławczyk.

So. 15.00 ślub: Kinga Cieśla i Oskar Dąbrowski.

15.45 (Wojkowa) 1/ W int. Zofii Jarzębak o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej.

18.00 1/ + Elżbieta Maczugowska w 30 dzień po śm.

Niedz. 8.00 1/ + Jadwiga Wrona.

9.30 (Wojkowa) 1/+ Jan Cebula w rocz. śm.

11.00 1/ ++ Janina i Józef Gościńscy.

15.00 1/ W int. Oliwii w 18 urodziny o bł. Boże i opiekę św. Rity w podejmowaniu życiowych decyzji.