Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.-08.10.2023

1. Przezywamy 26 niedzielę zwykłą. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać! Dziękujemy też wszystkim, którzy przygotowali uroczystość odpustową w Wojkowej w ubiegłą niedzielę: mieszkańcom Wojkowej oraz naszemu chórowi, któremu gratulujemy wyróżnienia jakie zdobył wczoraj w Tarnowie.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę NMP Różańcowej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece świętych Patronów.

3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę również rano o 7.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec. W Wojkowej Msze św. o godz. 15.45 a po nich nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele. Zachęcamy do poprowadzenia różańca poszczególne grupy parafialne według listy. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek w ramach Akcji „Prosimy o pokój”.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. W czwartek młodzież z klasy 8, a w piątek klasę 7. W sobotę na godzinę 9.00 na zbiórkę zapraszamy ministrantów. W przyszłą niedzielę o 11.00 Msza św. z udziałem dzieci.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 16.30. W Wojkowej spowiedź o godz. 15.15. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o: znaczeniu parafii w Kościele i Aniołach w życiu Jezusa.

7. Są do nabycia Kalendarze Rolnika w cenie 30 zł. Od przyszłej niedzieli nasza młodzież będzie rozprowadzać znicze i wkłady – zysk z ich sprzedaży będzie wspierać działalność Grupy Młodzieżowej.

8. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK zaprasza na Akcję poboru krwi w przyszłą niedzielę do budynku PSP w Krynicy w godzinach od 8.00 do 13.00 – szczegóły w gablocie.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:- Piotr Paweł Gurgul , zam. w Łabowej i Joanna Krystyna Szczepaniak, zam. w Powroźniku – II zapowiedź.

Pn. 7.00 1/ + Ryszard Dulak od żony i dzieci.

15.45 (Wojkowa) 1/+ Zbigniew Jarzębak.

18.00 1/+ Alojzy Owsianka w 7 rocz. śmierci od żony i córek z rodzinami.

Wt. 7.00 1/ + Bogdan Półtorak od rodzeństwa.

15.45 (Wojkowa) 1/W int. Ojca św. Franciszka od Róży MBNP z Wojkowej.

18.00 1/ + Elżbieta Maczugowska od Swatowej.

Śr. 7.00 1/ + Jan Durlak.

15.45 (Wojkowa) 1/ O święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii od Róży MBNP z Wojkowej.

18.00 1/ W int. Józefy Siuta z okazji 80 urodzin o bł. Boże i potrzebne łaski od męża z dziećmi i ich rodzinami.

Cz. 15.45 (Wojkowa) 1/+ Józef Jamrozowicz od swatowej Katarzyny Myjak.

18.00 1/ W int. Członków Apostolstwa Duszom Czyśćcowym, którzy pielgrzymowali na coroczny dzień skupienia do Łękawicy o zdrowie i potrzebne dary łaski.

2/ + Zbigniew Jarzębak w 2 rocz. śmierci od żony.

Pt. 15.45 (Wojkowa) 1/++ Lesław i Jerzy Jarzębak.

18.00 1/ + Władysław Malczak w 15 rocz. śmierci.

2/ ++ Maria, Marian, Kazimierz Matląg od Czesława i Krystyny Matląg z rodziną.

So. 7.00 1/ + Bogdan Siuta od Barbary i Mariana Oleksy z rodziną.

15.45 (Wojkowa) 1/++ Zmarli z rodziny Klimkowskich i Rystwej.

18.00 1/ Za księdza Mateusza z okazji imienin od Margaretki.

Niedz. 8.00 1/ + Ryszard Szczepaniak w rocz. śmierci od cioci Gieni z rodziną.

9.30 (Wojkowa) + Władysław, Antoni i Marian Bulanda w 3 rocz. śmierci Mariana.

11.00 1/ W int. Jerzego w 70 rocz. urodzin z podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej od zony z dziećmi.

15.00 1/ + Gabriela Pyrć w I rocz. śmierci od syna Adama z rodziną.