Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09-1.10.2023

 1. Przezywamy 25 niedzielę zwykłą, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

 2. We wtorek św. Kosmy i Damiana; w środę św. Wincentego à Paulo; we czwartek św. Wacława; w piątek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała; w sobotę św. Hieronima; w niedzielę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece świętych Patronów.

 3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek Msza Św. w cerkwi św. Jakuba Młodszego; w środę po Mszy św. i Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę również rano o 7.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.

 4. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W sierpniu złożono na ten cel 524 zł.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W Wojkowej o godz. 15.45 będzie Msza św. a po niej różaniec, W Powroźniku różaniec będzie o godz. 17.30, a później Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca w kościele, bądź też w domu w rodzinach. Zachęcamy do poprowadzenia różańca poszczególne grupy parafialne – lista znajduje się w zakrystii. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek w ramach Akcji „Prosimy o pokój”.

 6. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. We wrześniu na ten cel zostało złożone 17 660 zł; Powroźnik: 14 990 zł, Wojkowa: 2 670 zł. Bóg zapłać!

 7. W niedzielę 24 października rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) telefonów komórkowych (klawiszowych), smartfonów, tabletów i laptopów. Będzie je można składać do pojemnika przy wejściu do zakrystii. Akcja będzie trwać do końca października.

 8. W środę po nowennie zapraszam Parafialny Oddział Caritas na spotkanie organizacyjne.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość odpustową w Wojkowej: chórowi, Panu Kościelnemu Franciszkowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, niosącym feretrony i wszystkim uczestnikom tej wspólnej modlitwy. Niech święci nasi Patronowie wypraszają potrzebne nam łaski.

 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o: wizycie papieża Franciszka w Marsylii i o uzdrowieniach za przyczyna świętych Kosmy i Damiana.

 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności sp. Bogdan Siuta, oraz Elżbieta Maczugowska. Polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pn. 7.00 1/ + Bogdan Siuta w 7 dzień po śmierci.

18.00 1/++ Katarzyna i Antoni Zielińscy w 11 rocz. śmierci – od córki z rodziną.

Wt. 7.00 1/ + + Maria i Franciszek Półtorak.

18.00 1/ Dziękczynno-błagalna dla Pauliny i Pawła z okazji 10 rocz. ślubu.

Śr. 7.00 1/ + Jan Durlak.

18.00 1/ + Andrzej Kubsik w 2 rocz. śmierci.

Cz. 18.00 1/ + Waleria Więcek od Grzegorza i Alicji Miechurskich z rodz.

2/ + Waleria Więcek od Wincentego i Henryka.

Pt. 18.00 1/ ++ Amelia i Michał Bołoz, oraz syna Kazimierza.

2/ + Elżbieta Maczugowska w 7 dzień po pogrzebie od córki Małgorzaty z rodziną.

So. 7.00 1/ + Jan Oleksy w rocz. śmierci od córki Teresy z rodziną.

18.00 1/ W int. Jerzego Guzika w 70 rocz. urodzin, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej – od siostry z mężem.

Niedz. 8.00 1/ + Michał Bulak okazji imienin od córki Ewy z mężem.

9.30 (Wojkowa) W int. Krystyny Sosnowskiej w 88 urodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże – od syna Romana.

11.00 1/ W intencji Teresy Witowskiej z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i bł. Bożego dla solenizantki i całej rodziny.

2/ ++ Franciszek i Genowefa Lorek w rocz. śm. Franciszka.

3/ + Karol Szwarga.

15.00 1/ ++ Michalina, Józef Witowscy w 7 rocz. śmierci Józefa.