Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10–17.09.2023

1. Przeżywamy 23 Niedzielą Zwykłą, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów.

2. Bóg zapłać! za ofiary składane na budowę Domu Parafialnego. W ubiegłą niedzielę wyniosły one 16900 zł.

3. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. Młodzież zapraszamy w piątek na 19.00  na spotkaniach formacyjne w ramach Grupy Młodzieżowej. W sobotę próba scholi DSM-u o godzinie 14.00 w salce pod zakrystią. W przyszłą niedzielę na godzinę 11.00 zapraszamy dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

5. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek Msza Św. w cerkwi św. Jakuba Młodszego a po Mszy św. Nowenna, w środę po Mszy św. Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę również rano o 7.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.

6. W liturgii wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej po Mszy św., w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę świętych Korneliusza i Cypriana. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

7. Spotkanie popielgrzymkowe dla pątników Grupy 23 św. Jana Kantego rozpocznie się Mszą świętą na Placu św. Jana Pawła II w Piwnicznej za tydzień, czyli 17 IX, o godz. 15:00.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego tym razem cały numer poświęcony jest jubileuszowi 100-lecia istnienia tygodnika.

Pn. 7.00 1/– Z podziękowaniem za udaną operację i z prośbą o powrót do zdrowia dla Teresy od koleżanek.

18.00 1/ + Ks. Józef Cieśla w 3 rocz. śmierci.

Wt. 7.00 1/ + Rozalia Chlipała od chrześniaka Wincentego

18.00 1/ + Jan Gromala w 50 rocz. smierci.

Śr. 7.00 1/ ++ Ludwiny i Jana Janik.

18.00 1/ + Stanisław Hajduga w 34 rocz. śmierci od żony i dzieci.

Cz. 18.00 1/ + Przemysław Hajduga z okazji urodzin od rodziców i brata.

2/ + Maria Maślanka od koleżanek z pracy wnuczki Roksany.

Pt. 18.00 1/ O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla nowoochrzczonego Nikodema Piotra i jego rodziców.

2/ ++ Piotr, Anna Płachta od syna.

So. 7.00 – Dziękczynno-błagalna o powrót do zdrowia dla Teresy od koleżanek.

18.00 1/ + Janina Guzik w 12 rocz. śmierci od córki z rodziną.

Niedz. 8.00 1/ + Zofia Smoczyńska w 13 rocz. śmierci.

9.30 (Wojkowa) ++ Franciszek i Józefa Sopata

11.00 1/ + Edyta Maczuga – Nowikow.

15.00 1/ + Kazimierz Górecki w 12 rocz. śmierci od zony z rodziną.

Pn. 7.00 1/ ++ Anna i Stanisław Trybulec

18.00 1/ w int. Pewnej rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej.