Ogłoszenia Duszpasterskie 03-10. 09. 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03–10.09.2023

1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza, ks. mgr. Arkadiusza Kabaja i życzymy wielu łask Bożych.

2. Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na budowę Domu Parafialnego.

3. W poniedziałek o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej. Prosimy również o obecność rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola.

4. Po wakacjach zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych dla grup parafialnych. Młodzież z klasy 8 zapraszamy we czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 na spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. W sobotę próba scholi DSM-u o godzinie 14.00 w salce pod zakrystią. W niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godzinie 11.00 i na tę sama godzinę zapraszamy młodzież z klasy 7 wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach przygotowań do bierzmowania.

5. W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY głównej Patronki diecezji. Msze św. o 7.00 i 18.00 a w Wojkowej o 16.30. Na każdej Mszy św. poświecenie ziarna.

6. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek Msza Św. w cerkwi św. Jakuba Młodszego a po Mszy św. Nowenna, w środę po Mszy św. Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a we wtorek i piątek również rano o 7.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

8. W piątek w Tyliczu Dekanalne Spotkanie Młodzieży o godzinie 18.00.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł poświęcony znaczeniu katechezy w szkole.

10. W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości poprzez telewizyjną transmisję o godz. 10:00.

Pn. 8.00 – Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego.

18.00 1/ + Władysław Rusnak w 9 rocz. śmierci od dzieci.

Wt. 7.00 1/ ++ Rozalia i Andrzej Surma.

18.00 – 1/ ++ Maria i Marian Matląg od córki Małgorzaty z rodziną.

Śr. 18.00 1/ w int. Róży pw MB Pocieszenia i członków ich rodzin, o bł. Boże, opiekę Matki Bożej, oraz za śp. zmarłych z tej Róży.

2/ + Helena Nowak w 3 rocz. Śmierci.

Cz. 18.00 1/ w int. Moniki i Krzysztofa w 10 rocz. ślubu- o bł. Boże i piekę Matki Bożej.

2/ ++ Maria i Leon Koza z okazji imienin Marii.

Pt. 7.00 1/++ Jan i Michalina Giza od córki Lucyny.

16.30 (Wojkowa) 1/ w int. Katarzyny i Jana w 10 rocz. ślubu, dziękczynno-błagalna o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej.

18.00 1/ W int. członkiń Róży Narodzenia NMP o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej i za śp. zmarłych z Róży.

2/ + Jan Przybycień w 25 rocz. śmierci od dzieci z rodzinami.

So. 15.00 – ślub Natalia Kiczka i Sylwester Gumulak.

18.00 1/ ++ Karol i Władysława Tomasiak i zmarli z rodziny.

Niedz. 8.00 1/ + Ryszard Szczepaniak w 10 rocz. śmierci od rodziców.

9.30 (Wojkowa) W int. Beaty i Anatola Jerzębak w 30 rocz. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże od dzieci i wnuków.

11.00 1/ + Stefania Mosur w 2 rocz. śmierci od córki z rodziną.

15.00 1/ + Sebastian Oczkoś od kuzyna Mateusza z żoną.