Ogłoszenia Duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.0803.09.2023

1. Wypoczywającym w naszej Parafii życzymy dobrego czasu w ostatnich dniach wakacji i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. W przyszłą niedzielę składka w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki patronów.

4. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek Msza Św. w cerkwi św. Jakuba Młodszego, środę po Mszy św. będzie Nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek i piątek również rano o 7.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00.

6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30

7. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Rozpoczęcie Roku Szkolnego w przyszły poniedziałek o 8.00.

9. W dniach 16-17 września odbędzie się 41 Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Zapisy w biurze „Solidarności” Stare Łazienki Mineralne, oraz w Kościele Zdrojowym. Koszt 60 zł. Wyjazd w sobotę 16 września o godz. 8.00 spod Rozlewni Wód Mineralnych ‘Kryniczanka”.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

Pn. 7.00 1/ + Filip Bołoz

18.00 1/ W int. Małgorzaty i Józefa w 40 rocz. ślubu dziękczynno-błagalna.

Wt. 7.00 1/ + Maria Maślanka od koleżanek z pracy wnuczki Roksany.

18.00 1/ W int. Krystyny, z podziękowaniem Bogu za lata pracy i o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej.

Śr. 18.00 1/ + Feliks Sroka w 4 rocz. śmierci od żony i dzieci z rodzinami.

2/ ++ Maria i Franciszek Turek i ich śp. rodzice.

Cz. 18.00 1/ ++ Józef i Stefania Cieśla w 35 rocz. Śmierci Józefa.

2/ W int. Marii i Jana Płachta z okazji imienin Marii od dzieci.

Pt. 7.00 – 1/  + Bronisława Gierszewska od męża

16.30 – 1/ + Władysław Wysopal w 30 dniu po śmierci od córki Barbary z rodz.

18.00 1/ W int Liliany z okazji imienin i rozpoczęcia Roku Szkolnego o bł. Boże zdrowie i opiekę Matki Bożej.

So. 14.00 – ślubAneta Śliwińska i Maciej Michalik (cerkiew)

15.30 – ślub – Klaudia Morcinek i Marcin Radzik

18.00 1/ ++ Zmarli pracownicy DW Janosik

2/ ++ Bronisław Kurzeja i zmarli z rodziny.

Niedz. 8.00 1/ + Bronisława Gierszewska od Marii i Alicji.

9.30 (Wojkowa) 1/ + + Maria i Władysław Jeleńscy, Rozalia i Franciszek Sopata od Marii i Franciszka Jeleńskich.

11.00 1/ W int. Anny i Adama Morańskich w 25 rocz. Ślubu, dziękczynna z prośbą o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej od dzieci.

15.00 1/ + Zofia Motyka.