Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13–20.08.2023

  1. Serdecznie witamy wszystkich przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek gości i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.

  2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Bóg zapłać!

  3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbe, we czwartek św. Jacka, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w naszej Parafii niedzielny porządek Mszy św. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Z racji uroczystości nie będzie Mszy św. w cerkwi. Odpusty w Krynicy Zdroju i w Andrzejówce.

  4. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec.

  5. Dziś przyzywając darów Ducha Świętego i opieki świętych patronów pracę duszpasterską w Parafii rozpoczyna Ks. Proboszcz Kazimierz Dudzik. Również dzisiaj posługę proboszcza w parafii pw. bł. Karoliny w Tarnowie rozpoczyna dotychczasowy nasz duszpasterz ks. dr Andrzej Romanowski. Życzymy mu obfitości darów Ducha Świętego, mocy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  6. Spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę odbędzie się dziś w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju na Czarnym Potoku o godz. 15.00.

  7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o Światowych Dniach Młodych w Portugalii, oraz jak zrozumieć nastolatków – wywiad z psychologiem.

Intencje mszalne na obecny tydzień:

Pn. 18.00 1/ + + Władysław i Janina Guzik w rocz. śmierci Janiny od córki Urszuli z rodziną

Wt. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP:

8.00 1/ W intencji członkiń Róży Wniebowzięcia NMP o bł. Boże i za śp. zmarłych z tej róży.

9.30 (Wojkowa) 1/ W intencji członkiń Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Wojkowej o bł. Boże i o wieczne zbawienie dla zmarłych z róży.

11.00 1/ + Janina Hajduga w 20 rocz. śmierci od córki Janiny.

15.00 1/ W int. Romana w 50 rocz. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Bożej od żony Joanny i dzieci.

Śr. 18.00 1/ + Sebastian Kukułka od cioci z rodziną.

Cz. 18.00 1/ + Jan Mordarski.

Pt. 18.00 1/ + Józef Prusek w 5 rocz. śmierci od żony i dzieci.

So. 18.00 1/ + Wojciech Górka – w 34 rocz. śmierci.

Niedz. 8.00 1/ W int. Henryka, z okazji urodzin, dziękczynno-błagalna od żony.

9.30 (Wojkowa) ++ Wiesław, Zofia, Grzegorz Drozd – w 10 rocz. śm. Wiesława.

11.00 1/ + Karol Szwarga.

15.00 1/ W int. Marii z okazji urodzin dziękczynno-błagalna od męża i córek z rodzinami.