OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 6-13.08.2023

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W dzisiejszą niedzielę ks. proboszcz i ks. Mateusz dziękują Bogu i ludziom za lata posługi duszpasterskiej w Parafii Powroźnik.
3. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Dominika, w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek św. Klary.
4. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ i 18.00. We wtorek Msze św. będą w cerkwi. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.
5. W przyszłą niedzielę posługę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie nowy Ks. Proboszcz – Ks. mgr lic. Kazimierz Dudzik, dotychczasowy wikariusz w Parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Uroczyste liturgiczne wprowadzenie w posługę proboszcza odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.00. Nowemu Księdzu Proboszczowi życzymy obfitości darów Ducha Świętego, mocy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
6. Spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę odbędzie się w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju na Czarnym Potoku, w przyszłą niedzielę /13 sierpnia/ o godz. 15.00.
7. Akcja oddawania krwi odbywa się w dzisiejszą niedzielę, w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju, w godz. 8.00-13.00. Zaproszone są osoby pełnoletnie, z dokumentem tożsamości.
8. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o atakach na chrześcijan w Ziemi Świętej i jak social media zmieniają myślenie nastolatków.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 7.00 1/ + Marianna Jagiełka – w 15 rocz. śmierci
       16.30 /Wojkowa/ + Władysław Wysopal, w 7 dniu po śmierci – od żony Zofii
       18.00 1/ + Maria Półtorak – od dzieci

Wt. 7.00 1/ + Bogdan Oczkoś, w 7 rocz. śmierci – od mamy
        18.00 1/ + Ks. Bogusław Zawiślak, w 3 rocz. śmierci – od Wincentego

Śr. 7.00 1/ + Karol Oleksy, w 11 rocz. śmierci – od rodziców i rodzeństwa
       17.00 Chrzest: Pola Buszek
       18.00 1/ + Stanisław Konopka, w 2 rocz. śmierci – od żony i córki z rodziną

Cz. 7.00 1/ + Helena Szczepaniak – od siostrzenic Magdy, Joanny i Moniki z rodzinami
       18.00 1/ ++ Józefa i Jan Bobowski – w rocznicę śmierci Jana

Pt. 7.00 1/ + Helena Szczepaniak – od uczestników pogrzebu
      18.00 1/ ++ Janina i Jan Ryś, w 20 rocz. śmierci Janiny – od dzieci

So. 12.30 /cerkiew/ W int. Stefanii i Kazimierza Majka, w 60 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od córki i synów z rodzinami
        14.00 Ślub: Joanna Sowa i Mirosław Sęk
        15.00 Chrzest: Maksymilian Kulig
        18.00 1/ + Anna Tomasiak – od Róży pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Niedz. 8.00 1/ + Mieczysław Mosur, w 12 rocz. śmierci – od córki z rodziną

              9.30 (Wojkowa) W int. kapłanów: Ks. Andrzeja, Ks. Mateusza, Ks. Krzysztofa i Ks. Janusza, o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od Róży pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wojkowej

              11.00 1/ + Wiesław Kaczyński, w 21 rocz. śmierci – od żony i dzieci z rodzinami

              15.00 1/ W int. wnuków, o błog. Boże i dary Ducha Świętego – od dziadków