OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 31.07-6.08.2023

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguorii, w piątek św. Jana Marii Vianneya; w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Nowym Sączu. We wtorek przypada 3 rocznica śmierci Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
2. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ i 18.00. We wtorek Msze św. będą w cerkwi. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego, z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem I soboty. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00; w Wojkowej spowiedź będzie w piątek, od godz. 16.00
4. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W lipcu na ten cel złożono 19 390 zł: Powroźnik – 17 020 zł, Wojkowa – 2 370 zł. Bóg zapłać!
6. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dziś, o godz. 17.00, na plebanii.
7. W naszej Parafii trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.
8. Akcja oddawania krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę /6 sierpnia/ w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju, w godz. 8.00-13.00. Zaproszone są osoby pełnoletnie, z dokumentem tożsamości.
9. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o Światowych Dniach Młodzieży i o szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Pn. 7.00 1/ + Helena Szczepaniak – od siostry Danuty z mężem
       18.00 1/ + Helena Kozieńska

Wt. 7.00 1/ + Ks. Bogusław Zawiślak, w 3 rocz. śmierci – od Parafian
       18.00 1/ + Filip Bołoz