OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 9-16.07.2023

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Benedykta – Patrona Europy, w środę św. Brunona z Kwerfurtu, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Bonawentury.
2. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 18.00. We wtorek Msza św. będzie w cerkwi.
3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski.
4. W naszej Parafii trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zapisy w tym miesiącu odbywają się w naszej parafii, a w sierpniu u przewodnika grupy.
5. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki parafialnej do Grecji odbędzie się w przyszłą niedzielę /16 lipca/. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 a następnie wspólne spotkanie.
6. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Sławomir Tadeusz Tomasiak, zam. w Powroźniku i Sabina Weronika Gawlak, zam. w Żeleźnikowej Małej – I zapowiedź
Oskar Piotr Dąbrowski, zam. w Rzeszowie i Kinga Karolina Cieśla, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o nieznanych dotąd wypowiedziach ks. Jerzego Popiełuszki i o próbie historycznej oceny wydarzeń na Wołyniu.

Pn. 18.00 1/ + Barbara Majerska

Wt. 18.00 1/ + Antoni Malczak

Śr. 18.00 1/ + Władysław Półtorak – od żony i dzieci

Cz. 18.00 1/ + Józefa Smyda – w 1 rocz. śmierci