OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 2-9.07.2023

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Tomasza Apostoła; w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w sobotę św. Jana z Dukli.
3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, we wtorek nabożeństwo do św. Jakuba Młodszego Apostoła, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ i 18.00. We wtorek Msza św. będzie tylko rano w cerkwi.
4. W środę, od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, w ramach diecezjalnej modlitwy adoracyjnej.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej o godz. 16.30. Spowiedź w Wojkowej będzie o godz. 16.00, a w Powroźniku o godz. 17.00. Składka będzie przeznaczona na misje.
6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
7. We wtorek odbędzie się wycieczka grup parafialnych nad Solinę. Wyjazd o godz. 8.00 spod nowego kościoła w Powroźniku.
8. W naszej Parafii trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Nasza parafia jest przypisana do Grupy nr 23. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. Zapisy w tym miesiącu odbywają się w naszej parafii, a w sierpniu u przewodnika grupy. Koszt udziału – 200 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150, a trzeci osoba z domu płaci 100 zł; dzieci do klasy VIII – 75 zł.
9. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mirosław Paweł Sęk, zam. w Przydonicy i Joanna Kinga Sowa, zam. w Powroźniku – II zapowiedź
Sylwester Gumulak, zam. w Leluchowie i Natalia Zuzanna Kiczka, zam. w Powroźniku – II zapowiedź
Przemysław Pustułka, zam. w Wojkowej i Julia Radzik, zam. w Mochnaczce Niżnej – II zapowiedź
11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. inicjatywach chroniących życie poczęte i o s. Łucji z Fatimy. Jest też do nabycia dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Pn. 7.00 1/ + Zofia Rusnak, w 1 rocz. śmierci – od dzieci
       18.00 1/ + Franciszka Padula
                  2/ + Jan Porębski, w 8 rocz. śmierci – od żony i dzieci z rodzinami

Wt. 7.00 1/ + Andrzej Półtorak – od brata Piotra i siostry Teresy