OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 25.06-2.07.2023

1. W liturgii tego tygodnia: w środę wspomnienie liturgiczne św. Ireneusza.
2. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00, w Wojkowej o godz. 16.30. W tym dniu jest odpust w Tyliczu.
3. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem poniedziałku i soboty/ i o godz. 18.00. Pół godziny przed popołudniową Mszą św. odmawiamy różaniec. W piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. We wtorek Msze św. będą w cerkwi.
4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, w którą będziemy szczególnie polecać się Niepokalanemu Sercu Maryi, wraz z modlitwą pierwszych sobót o godz. 18.00.
5. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo wszystkich należących do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W maju na ten cel zostało złożone 660 zł.
6. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W czerwcu na ten cel złożono 19 400 zł: Powroźnik – 17 040 zł, Wojkowa – 2 360 zł. Bóg zapłać!
7. Ministrantów, lektorów oraz scholę DSM zapraszamy na darmową wycieczkę nad Solinę we wtorek, 4 lipca. Wyjazd o godz. 8.00. Jest to podziękowanie za całoroczną służbę przy ołtarzu. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza.
8. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, przypominając równocześnie, aby pamiętali w czasie wakacji o praktykach religijnych i o zachowaniu godności chrześcijańskiej.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o znaczeniu Dnia Ojca i wywiad z arcybiskupem Adrianem Galbasem.
10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mirosław Paweł Sęk, zam. w Przydonicy i Joanna Kinga Sowa, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
Sylwester Gumulak, zam. w Leluchowie i Natalia Zuzanna Kiczka, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
Przemysław Pustułka, zam. w Wojkowej i Julia Radzik, zam. w Mochnaczce Niżnej – I zapowiedź

Pn. 18.00 1/ + Antoni Nosal – w rocznicę śmierci
                   2/ + Andrzej Półtorak – od syna Sylwestra z rodziną

Wt. 7.00 1/ + Maria Marczyk – od syna z żoną i wnukami
        18.00 1/ + Władysław Półtorak, w dniu imienin – od żony i dzieci
                   2/ + Zofia Desaniuk, w 1 rocz. śmierci – od syna Tadeusza z rodziną

Śr. 7.00 1/ ++ Piotr, Andrzej, Bogdan i Sebastian Oczkoś – z okazji imienin Piotra
       18.00 1/ ++ Wanda i Władysław Majerscy, z okazji imienin – od dzieci
                  2/ + Andrzej Półtorak, w 30 dniu po śmierci – od wnuka i wnuczek