OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 11-18.06.2023

1. Obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św., z procesją wokół kościoła, w Wojkowej o godz. 16.30 a w Powroźniku o godz. 18.00. W czwartek będzie zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo wszystkich dzieci: w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00.
2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z procesją wokół kościoła, będzie w Wojkowej o godz. 16.30, a w Powroźniku o godz. 18.00.
3. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek bł. Romana Sitki i Towarzyszy; we wtorek św. Antoniego z Padwy /odpust w Krynicy-Zdroju/; w środę bł. Michała Kozala; w sobotę Niepokalanego Serca NMP.W tym tygodniu będą też Msze św. rano, o godz. 7.00, w poniedziałek i piątek.
4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Parafialny Festyn Rodzinny. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas naszej Parafii, Panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta i Gminy w Muszynie, Pani Sołtys i Kołu Gospodyń Wiejskich, pracownikom MGOK-u w Muszynie, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Muszynie, pracownikom PGK w Muszynie, Panu Wojciechowi Czuba za organizację biegów przełajowych, sponsorom nagród, osobom, które przygotowały ciasta i inne posiłki, osobom posługującym przy stoiskach gastronomicznych i innych, paniom animującym zabawy dla dzieci, wszystkim, którzy przygotowali plac festynowy, Grupie Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to dzieło. Dziękujemy też wszystkim parafianom za liczną obecność na festynie. Bóg zapłać!
5. Serdecznie dziękujemy rodzinom w Górnego i Dolnego Powroźnika za wykonanie pięknych ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało.
6. Akcja oddawania krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie od godz. 8.30 do 13.00. Zaproszone są zdrowe, pełnoletnie osoby, z dowodem osobistym.
7. Parafia Narodzenia NMP w Piwnicznej-Zdroju zaprasza na obchody jubileuszu 100-lecia urodzin Sługi Bożej Janiny Woynarowskiej w sobotę, 24 czerwca, o godz. 10.00.
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o kryzysie świata chrześcijańskiego i o znaczeniu słowa „chleb powszedni” w Modlitwie Pańskiej.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 7.00 1/ W int. Filipa – o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej
       16.30 /Wojkowa/ + Barbara Myjak
       18.00 1/ + Czesław Zięba – od Ireny Grycz

Wt. 16.30 /Wojkowa/ + Józef Jamrozowicz – od siostry Teresy i Józefa Faron
        18.00 1/ + Ryszard Dulak, z okazji Dnia Ojca – od córki Agnieszki

Śr. 16.30 /Wojkowa/ ++ Maria i Kazimierz Hasior
       18.00 1/ + Władysław Półtorak – od rodzeństwa

Cz. 16.30 /Wojkowa/ W int. Ryszarda, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
        18.00 1/ Za Parafian
                   2/ W int. właścicieli i pracowników PSB „Mrówka”, – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

Pt. 7.00 1/ + Antoni Malczak
       16.30 /Wojkowa/ ++ Maria i Genowefa Bulanda
      18.00 1/ + Zofia Oleksy, w 7 rocz. śmierci – od męża Józefa z dziećmi i wnuka Oliwiera

So. 18.00 1/ + Marian Giza, z okazji Dnia Ojca – od syna Piotra

Niedz. 8.00 1/ ++ Stanisław i Anna Setlak

              9.30 (Wojkowa) + Jan Myjak

             11.00 1/ W int. Haliny i Janusza, w 40 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci i wnuków

             15.00 1/ W int. nowoochrzczonej Hani – od dziadków