OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH:4-11.06.2023

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Bonifacego. Msze św. będą w tym tygodniu rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ oraz popołudniu o godz. 18.00, wraz z nabożeństwem czerwcowym.
2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w Powroźniku będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, i o godz. 15.00. W Wojkowej Msza św. będzie o godz. 16.30, z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Na procesję zapraszamy wszystkich Parafian. Zapraszamy do asysty Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów i sztandarów, oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. Wyznaczone rodziny prosimy też o przygotowanie czterech ołtarzy. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja.
3. Od piątku będziemy obchodzić Oktawę Bożego Ciała. Msze św. w procesją wokół kościoła w Wojkowej będą o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 11.00.
4. Egzamin z wiedzy religijnej dla klasy VII, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w środę, 7 czerwca, o godz. 16.00. Prosimy o obecność rodziców.
5. Wyjazd na koncert uwielbienia „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie będzie w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 14.00. Zbiórka na przystanku autobusowym w Powroźniku, obok Szkoły Podstawowej, w kierunku do Krynicy-Zdroju.
6. Wyjazd na pielgrzymkę do Grecji w nocy z piątku na sobotę, o godz. 1.30. Zbiórka przy nowym kościele. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. w piątek, o godz. 18.00.
7. Serdecznie zapraszamy wszystkich w dzisiejsze popołudnie na IV Parafialny Festyn Rodzinny. O godz. 13.00 będą zawody sportowe na błoniach obok kościoła. Rozpoczęcie na placu festynowym o godz. 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie występ naszej scholi parafialnej, występ przedszkolaków, konkursy dla dzieci z animatorami grupy Animaniak, występ Krynickiego Studia Baletowego oraz występ Kapeli Góralskiej CIUPAGA, o godz. 18.00. Podczas festynu będzie prowadzona loteria fantowa z cennymi nagrodami głównymi. Dla dzieci będą dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne Waterball, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dla wszystkich będą dania na zimno i na gorąco, kulinarne smakołyki, grill, lody. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie spędzić to niedzielne popołudnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. To jest nasze wspólne, parafialne świętowanie! Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne. Zapraszamy! Msza św. w intencji wszystkich osób, które przygotowały Parafialny Festyn Rodzinny, pomogły i zaangażowały się w to dzieło zostanie odprawiona w Boże Ciało o godz. 10.00.
8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Maciej Kazimierz Michalik, zam. w Krakowie i Aneta Śliwińska, zam. w Powroźniku – II zapowiedź
– Dawid Przemysław Kurzeja, zam. w Powroźniku i Zuzanna Julia Szost, zam. w Muszynie – II zapowiedź
– Mateusz Artur Kowalik, zam. w Muszynie i Magdalena Maria Peregrym, zam. w Muszynie – II zapowiedź
10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o kapłanach na dzisiejsze czasy i wspomnienia o papieżu Benedykcie XVI.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 7.00 1/ + Stefania Oleksy, z okazji Dnia Matki – od córki Teresy
                 2/ W int. Zbigniewa – wypełnienie się woli Bożej i potrzebne łaski
        18.00 1/ + Mirosław Joniec

Wt. 7.00 1/ + Paweł Zięba, w rocz. urodzin – od Jolanty i Paula
        18.00 1/ W int. Filipa – o powrót do zdrowia
                   2/ + Bogdan Półtorak – od rodzeństwa

Śr. 7.00 1/ + Andrzej Półtorak, w 7 dniu po śmierci – od żony Lidii
      18.00 1/ + Bronisław Kurzeja
                 2/ + Stanisław Owsianka, w 17 rocz. śmierci – od mamy z rodziną

Cz. 8.00 + Maria Galik, w 7 rocz. śmierci – od córki rodziną

       10.00 1/ W int. wszystkich osób, które przygotowały Parafialny Festyn Rodzinny, pomogły i zaangażowały się w to dzieło – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                  2/ W int. Ks. Proboszcza, w 25 rocz. święceń kapłańskich, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dalszej posłudze kapłańskiej – od Chóru Parafialnego Cantores Sancti Jakobi

        15.00 1/ W int. Jakuba, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od babci i dziadka

        16.30 /Wojkowa/ W int. Katarzyny, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców i rodzeństwa

Pt. 7.00 1/ + Genowefa Eresman – od rodziny Hajdaszów: Jolanty i Paula
      12.00 Chrzest: Antoni Samek
      16.30 /Wojkowa/ ++ Rozalia, Józef Bednarz
      18.00 1/ ++ Janina Mąka /10 rocz. śmierci/, + Henryk /6 rocz. śmierci/
                 2/ + Bolesław Bobowski – w 30 dniu po śmierci

So. 16.30 /Wojkowa/ + Janusz Jamrozowicz
        18.00 1/ + Antoni Smoczyński – w 31 rocz. śmierci

Niedz. 8.00 1/ + Przemysław Hajduga – od dyrekcji i grona pedagogicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu

               9.30 (Wojkowa) + Paulina Ciesielka – od mamy, sióstr i brata

              11.00 1/ W int. Emilii, w 18 rocz. urodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców, rodzeństwa oraz babci i dziadka

              15.00 1/ W int. p. Mariana Zaremby, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od pewnej rodziny z Powroźnika

Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Marczyk oraz śp. Andrzeja Półtoraka /złożone z intencji pogrzebowych/ będą sprawowane od 8 czerwca w Bydgoszczy, przez ks. Stanisława Karabasza i ks. Krzysztofa Smykowskiego.