OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 28.05-4.06.2023

1. W liturgii tego tygodnia: jutro święto NMP Matki Kościoła; w święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Justyna i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych; w sobotę wspomnienie liturgiczne św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 4 czerwca, Msza św. popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.00.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, wraz ze specjalnym nabożeństwem pierwszej soboty o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św., oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek, od godz. 16.00. Msze św. w I piątek będą w Powroźniku o godz. 7.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W maju złożono na ten cel 21 390: Powroźnik 19 560, Wojkowa 1 830. Bóg zapłać!
5. Próba scholi DSM będzie w środę o godz. 16.30 i w sobotę, o godz. 15.00.
6. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na koncert uwielbienia „Jednego Serca, Jednego Ducha, który odbędzie się w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała /8 czerwca/. Wyjazd będzie o godz. 14.00, powrót ok. 2.00. Koszt udziału – 50 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza.
7. Spotkanie przed pielgrzymką do Grecji odbędzie się w najbliższą środę /31 maja/ o godz. 19.00 w sali przy kościele.
8. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn Rodzinny w przyszłą niedzielę /4 czerwca/. O godz. 13.00 będą zawody sportowe na błoniach obok kościoła. Rozpoczęcie na placu festynowym o godz. 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie występ naszej scholi parafialnej, występ przedszkolaków, konkursy dla dzieci z animatorami grupy Animaniak, występ Krynickiego Studia Baletowego oraz występ Kapeli Góralskiej CIUPAGA. Podczas festynu będzie loteria fantowa z cennymi nagrodami głównymi. Dziękujemy już dziś licznym sponsorom za ufundowanie tych nagród. Będą atrakcje dla dzieci. Będą dania na zimno i na gorąco, grill, lody. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Można je przynieść w najbliższą sobotę o godz.13.00 – 14.00 do sali przy kościele. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
9. Do Sakramentu Małżeństwa mają zamiar przystąpić następujące osoby:
Dominik Łukasz Sopata, zam. w Wojkowej i Anna Sekuła, zam. w Jastrzębiku – II
zapowiedź
Maciej Kazimierz Michalik, zam. w Krakowie i Aneta Śliwińska, zam. w
Powroźniku – I zapowiedź
Dawid Przemysław Kurzeja, zam. w Powroźniku i Zuzanna Julia Szost, zam. w
Muszynie – I zapowiedź
Mateusz Artur Kowalik, zam. w Muszynie i Magdalena Maria Peregrym, zam. w
Muszynie – I zapowiedź
10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. jak Duch Święty kontynuuje dzieło Chrystusa na ziemi i o charyzmatykach.

Pn. 14.00 Pogrzeb: Śp. Maria Marczyk /różaniec: 13.30/
       16.30 /Wojkowa/ ++ Julia, Michał i ich dzieci
       18.00 1/ + Tadeusz Kaczor – od syna z rodziną

Wt. 16.30 /Wojkowa/ ++ Zofia i Michał Wietrzak