OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 21-28.05.2023

1. W liturgii tego tygodnia: w środę NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri. Piątek to również Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanym mamach, którym tak wiele zawdzięczamy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tego dnia przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego.
2. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. Będą też Msze św. rano w poniedziałek i piątek.
3. W poniedziałek /22 maja/ zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity, w dzień jej wspomnienia liturgicznego. O godz. 18.00 będzie Msza św. i nabożeństwo wraz z błogosławieństwem róż. Na to nabożeństwo można przynieść zapisane na kartkach prośby i podziękowania. Również przy wejściu do kościoła będzie można zabrać różę, składając dobrowolną ofiarę. Nabożeństwo majowe w poniedziałek będzie wyjątkowo o godz. 17.30.
4. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. O godz. 17.20 pomodlimy się wspólnie za dusze czyśćcowe, o godz. 17.30 będzie różaniec w ich intencji, zaś o 18.00, po nabożeństwie majowym – Msza św. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na Msze św. za dusze czyśćcowe i wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, dlatego podajemy wykaz rodzin do zrobienia czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną:
I Ołtarz – (przy nowym kościele): Ferdynand Matląg, Dawid Bulanda, Tadeusz Fuczko, Rafał Orłowski, Krzysztof Fuczko, Mirosław Pyrć, Edward Kuraś
II Ołtarz – (przy kaplicy cmentarnej): Andrzej Kopacz, Tadeusz Nowak, Rafał Łacny, Tadeusz Kaczyński, Krzysztof Pulit, Marcin Maślanka, Józef Maślanka, Dawid Czachura
III Ołtarz – (przy drodze na cmentarz): Bogdan Galik, Krzysztof Galik, Ewa Franczyk, Mieczysław Franczyk, Piotr Franczyk, Andrzej Chowaniec, Katarzyna Franczyk
IV Ołtarz – (przy cerkwi): Krzysztof Klóska, Jan Franczyk, Katarzyna Buliszak, Marek Buliszak, Jerzy Srobiś, Ewelina Kalisz, Rafał Śliwiński, Mieczysław Śliwiński
6. Próba scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 15.00.
7. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na koncert uwielbienia „Jednego Serca, Jednego Ducha, który odbędzie się w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała /8 czerwca/. Wyjazd będzie o godz. 14.00, powrót ok. 2.00. Koszt udziału – 50 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza.
8. Młodzież zapraszamy w przyszłą sobotę do udziału w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży w Muszynie. Wyjazd będzie rowerami spod naszego nowego kościoła o godz. 14.30.
9. Pragniemy już dziś poinformować, że za dwa tygodnie, w niedzielę, 4 czerwca, Msza św. popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.00. W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian na Festyn Rodzinny. Przygotowany jest ciekawy program artystyczny, cenne nagrody w loterii fantowej, atrakcje dla dzieci. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
10. Parafia MB Wniebowziętej w Krynicy-Zdroju zaprasza w przyszłą niedzielę na procesję do Królowej Krynickich Zdrojów na Górze Parkowej i Mszę św. Rozpoczęcie procesji będzie o godz. 17.00 w Kościele Zdrojowym.
11. Do Sakramentu Małżeństwa mają zamiar przystąpić następujące osoby: – Dominik Sopata zam. w Wojkowej i Anna Sekuła, zam. w Jastrzębiku – I zapowiedź
12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o o sztuce artystycznej w Kościele i o praktykach religijnych w rodzinach.

Pn. 7.00 1/ + Jan Grycz – od uczestników pogrzebu
       16.30 /Wojkowa/ ++ Zofia i Józef Myjak
      18.00 1/ W int. próśb i podziękowań, zanoszonych za wstawiennictwem św. Rity
                 2/ W int. Daniela, Lidii i Karolinki Zdrojewskich, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej