OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 7-14.05.2023

1. Dziś w naszej Parafii jest dzień odpustu, ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła – Patrona naszej Parafii. Św. Jakubowi zawierzamy wszystkie nasze sprawy osobiste i wspólnotowe. Zachęcamy do nawiedzenia naszej zabytkowej cerkwi w Powroźniku, której patronuje św. Jakub.
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, na budowę nowego domu parafialnego. Bóg zapłać!
3. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek będzie uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski i diecezji; w sobotę wspomnienie liturgiczne NMP z Fatimy. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30 będzie Msza św. a po niej nabożeństwo majowe; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe a potem Msza św. Od wtorku do piątku będą też Msze św. rano o godz. 7.00.
5. We wtorek dzieci pierwszokomunijne zakończą Biały Tydzień.
6. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy IV będą obchodzić pierwszą rocznicę przyjęcia I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00.
7. W najbliższą sobotę /13 maja/ odbędzie się pielgrzymka parafialna do Stachociny, Komańczy i Dukli. Wyjazd będzie o godz. 7.00 spod cerkwi w Powroźniku.
8. Próba scholi DSM będzie w sobotę, o godz. 14.00.
9. Przypominamy o upływającym terminie wpłat na pielgrzymkę do Grecji. Płatności należy dokonać do 10 maja na konto Biura Podróży.
10. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej, na nasz festyn rodzinny, który odbędzie się 4 czerwca.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
– Marcin Kulig, zam. w Żegiestowie i Magdalena Anna Pustułka, zam. w Wojkowej – II zapowiedź
– Maciej Marian Mucha, zam. w Powroźniku i Ewa Danuta Dudczak, zam. w Powroźniku – II zapowiedź
– Marcin Piotr Radzik, zam. w Powroźniku i Klaudia Maria Morcinek, zam. w Woźnikach – I zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o zatraceniu wiary na zachodzie Europy i o istocie przeżywania Komunii św.

Pn. 16.30 /Wojkowa/ W int. Ks. Janusza, z prośbą o powrót do zdrowia – od Apostolatu Margaretka
        18.00 1/ + Stanisław Gromala, w dniu imienin – od dzieci

Wt. 7.00 1/ W int. Mieczysława, o powrót do zdrowia – od siostry Marzeny
        16.30 /Wojkowa/ ++ Jakub, Katarzyna, Czesław Syjud