OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 30.04-7.05.2023

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. W liturgii Kościoła w środę /3 maja/ będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to równocześnie dzień I Komunii św. w naszej Parafii. Msze święte w tym dniu dla wszystkich Parafian będą w Powroźniku o godz. 8.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. Uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii dzieciom z klasy III będzie o godz. 10.00. W pozostałe dni tygodnia dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć w Białym Tygodniu.
3. Spowiedź św. dla dzieci z klasy III i ich rodzin będzie we wtorek, o godz. 16.00. W tym samym czasie we wtorek, w godz. 16.00 – 17.30, będzie również spowiedź przed I piątkiem i przed odpustem. Będą kapłani z innych parafii. Dlatego prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty.
4. W liturgii tego tygodnia: w czwartek będzie wspomnienie liturgiczne św. Floriana; w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego – Patrona Parafii i zabytkowej cerkwi.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej Parafii odpust ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła. Kazania wygłosi ks. Piotr Pawlina z Tarnowa, który będzie też przewodniczył uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej wszystkich Parafian. Prosimy o asystę Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę DSM, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów i sztandarów, panów do niesienia baldachimu.
6. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I sobotę, na zakończenie 33 dniowych rekolekcji, zawierzymy się opiece Matki Bożej, wypowiadając uroczysty akt oddania swojego życia Bogu przez Maryję.
7. W I piątek spowiedź będzie od godz. 17.00; w Wojkowej spowiedź będzie od godz. 16.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
8. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych: w ciągu tygodnia w Wojkowej o godz. 16.30 będzie Msza św. a po niej nabożeństwo majowe; w Powroźniku o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe a potem Msza św. Wyjątkowo, w najbliższy wtorek, nie będzie nabożeństwa w Wojkowej, z racji spowiedzi przed I Komunią.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W kwietniu na ten cel zostało złożone 18 980 zł; Powroźnik: 16 650 zł, Wojkowa 2 330. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę zarówno na tacę jak i przelewem na konto bankowe
10. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej, na nasz festyn rodzinny, który odbędzie się 4 czerwca.
11. Spotkanie Straży z Powroźnika odbędzie się w sobotę, 6 maja o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej.
8. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić następujące osoby:
Marcin Kulig, zam. w Żegiestowie i Magdalena Anna Pustułka , zam. w Wojkowej – I zapowiedź
Maciej Marian Mucha, zam. w Powroźniku i Ewa Danuta Dudczak, zam. w Powroźniku – I zapowiedź
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o św. Teresie z Lisieux i o potrzebie modlitwy za kapłanów.

Pn. 16.30 /Wojkowa/ W int. Teresy i Józefa Faron, w 50 rocz. ślubu, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dzieci i wnuków
       18.00 1/ W int. Agnieszki – o szczęśliwe zdanie matury i dary Ducha Świętego

Wt. 7.00 1/ + Zdzisław Blicharz – w 1 rocz. śmierci
       18.00 1/ + Edyta Maczuga-Nowikow
                  2/ + Przemysław Hajduga – od matki chrzestnej

Śr. 8.00 1/ ++ Maria i Michał Siuta
      10.00 W int. dzieci przyjmujących I Komunię św.
     16.30 /Wojkowa/ + Maria Jamrozowicz
    18.00 1/ W int. Ks. Janusza, o powrót o zdrowia – od Wincentego
               2/ ++ Stanisław, Janina, Kazimierz Chorążyk – w rocz. śmierci Stanisława

Cz. 7.00 1/ + Stanisława Świderska – od wnuków