OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 23-30.04.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele.
2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha; we wtorek święto św. Marka.
3. W tym tygodniu Msze św. będą o godz. 7.00 /w wyjątkiem soboty/ i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Pół godziny przed Mszą św. codziennie jest odmawiany różaniec.
4. W piątek /28 kwietnia/ zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, najpierw prywatnie, a później wspólnie, o godz. 17.30 odmówimy różaniec, zaś o godz. 18.00 będzie Msza św. Przy wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć dobrowolne ofiary, przeznaczone na Msze św. za dusze czyśćcowe i na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.
5. Dzieci z klasy III zapraszamy, wraz z rodzicami, na Mszę św. w czwartek /27 kwietnia/, o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie próba liturgiczna, przed przyjęciem I Komunii św.
6. W minioną środę młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy ks. Mateuszowi za przygotowanie młodzieży do godnego przyjęcia tego sakramentu, rodzicom za pomoc i wsparcie oraz za złożoną ofiarę, którą przeznaczamy na nowe ornaty w kolorze czerwonym. Formą dziękczynienia za przyjęty sakrament bierzmowania, będzie udział młodzieży w rekolekcjach w Gródku nad Dunajcem w dniach 28-30 kwietnia.
6. Przypominamy o kontynuacji apostolskiego dzieła „33 dniowe rekolekcje oddania i zawierzenia swojego życia Bogu przez Maryję”.
7. Za dwa tygodnie, w niedzielę /7 maja/, będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci św. Jakuba Młodszego Apostoła.
8. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do Strachociny /miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli/ i Komańczy w sobotę, 13 maja. Koszt udziału: 50 zł. Informacje i zapisy – u ks. Mateusza.
8. Jako wspólnota parafialna przygotowujemy IV Parafialny Festyn Rodzinny, który jest planowany na niedzielę 4 czerwca. Zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób indywidualnych o ofiarowanie fantów i nagród do loterii fantowej. Cały dochód z festynu przeznaczamy na dzieła charytatywne w Parafii.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o bogactwie duchowym Słowa Bożego oraz o regule św. Franciszka.

Pn. 7.00 1/ + Anna Tomasiak – od chrześniaka Czesława z rodziną
       18.00 1/ ++ Józef, Ignacy Gadzina

Wt. 7.00 1/ + Stanisława Świderska – od brata Jana z żoną
        18.00 1/ W int. całej rodziny, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej