OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 10-16.04.2023

1. Trwamy w Oktawie Wielkanocy. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ i popołudniu o godz. 18.00. Po Mszach św. będzie nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
2. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP, zaś w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Ofiary do puszek będą przeznaczone na potrzeby Caritas naszej Diecezji.
4. Dziękujemy wszystkim za liczną obecność w ceremoniach liturgicznych Triduum Paschalnego i podczas adoracji. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych świąt. Dziękujemy Księdzu Mateuszowi za posługę kapłańską. Dziękujemy Panu Organiście Tadeuszowi za prowadzenie śpiewów. Dziękujemy Kościelnemu Jakubowi Kąckiemu za ofiarną posługę w kościele. Serdeczne podziękowanie składamy Joannie i Maciejowi Rydzanicz, Marianowi Giza, Antoniemu Pomietło za dekorację Ciemnicy i Grobu Bożego, Pani Dorocie Citak za codzienną troskę o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękujemy Państwu Markowi i Lucynie Ziębowicz za wystrój cerkwi i za troskę o otoczenie naszej świątyni. Dziękujemy Pawłowi Kąckiemu za wystrój i za codzienną opiekę nad cerkwią. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu „Cantores Sancti Jakobi”, Ceremoniarzom Kacprowi Smela, Piotrowi Janas, Aleksandrowi Pawłowskiemu, ceremoniarzowi i komentatorowi Szymonowi Garncarczyk, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi DSM, kantorkom, lektorom za przygotowanie oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego. Serdeczne podziękowania składamy Panu Maksymilianowi Pawłowskiemu i strażakom za czuwanie przy Grobie Bożym. Dziękujemy Zespołowi Młodzieżowemu i Grupie Młodzieżowej za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Dziękujemy Różom Różańcowym za prowadzenie adoracji przy Ciemnicy. Dziękujemy rodzinom za zrobienie pięknych palm, które zdobią naszą świątynię. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Ze szczerego serca dziękujemy za składane nam, kapłanom, życzenia świąteczne oraz ofiarowane podarunki na stół wielkanocny. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!
5. W sobotę, 22 kwietnia, organizujemy wyjazd LSO do Tarnowa, na Dzień Otwarty WSD. Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy! Szczegółowych informacji udziela ks. Mateusz
7. W najbliższą sobotę, 15 kwietnia, o godz. 14.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie kładki pieszo-rowerowej w Powroźniku, z udziałem władz Miasta i Gminy Muszyna oraz zaproszonych gości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
8. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o bogactwie duchowym świąt paschalnym i o pielgrzymkach do Ziemi Świętej.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Wt. 7.00 1/ + Jan Grycz – od córki Katarzyny z rodziną
        18.00 1/ + Leon Koza – w dniu imienin

Śr. 7.00 1/ + Teresa Chlipała – od siostry Elżbiety
      16.30 /Wojkowa/ + Józef Jamrozowicz, w 30 dniu po śmierci – od syna Bogdana z rodziną
      18.00 1/ ++ Władysław, Stefania Nosal, córka Rolanda
                2/ + Jan Maślanka, w 1 rocz. śmierci – od żony

Cz. 7.00 1/ + Anna Tomasiak – od córki Danuty z mężem i dziećmi
       18.00 1/ W int. Justyny, w dniu urodzin, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                  2/ + Jan Szczepaniak, w rocznicę śmierci – od żony

Pt. 7.00 1/ + Stanisława Świderska – od syna Piotra z rodziną
      18.00 1/ + Wawrzyniec Bednarz
                 2/ ++ Jan, Józefa Bobowscy – w rocznicę śmierci Józefy

So. 12.00 Chrzest
        13.00 Chrzest
        14.00 Ślub: Mariola Barnaś i Mateusz Fabisiak
        15.30 Chrzest
        18.00 1/ + Ryszard Szczepaniak – od kuzynki Kasi z rodziną
                   2/ + Przemysław Hajduga – od cioci Marty Hajduga z rodziną

Niedz. 8.00 1/ + Adam Sroka, w 1 rocz. śmierci – od żony z rodziną

              9.30 (Wojkowa) + Wawrzyniec Bednarz – w rocznicę śmierci

             11.00 1/ W int. dziecka nowoochrzczonego
                       2/ + Dorota Pęczar, w 1 rocz. śmierci – od rodziców i dzieci

             15.00 1/ + Piotr Szczygieł – w 5 rocz. śmierci

Msze św. gregoriańskie za śp. Józefa Jamrozowicza, złożone z intencji pogrzebowych, będzie sprawował od 11 kwietnia ks. Jarosław Mokrzanowski w Płocku