OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 12-19.03.2023

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś, o godz. 15.00.
3. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 7.00 i o godz. 17.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Przez cały tydzień będziemy też uczestniczyć w nowennie do św. Józefa.
4. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o 17.00 i Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00 i następnie Msza św.
5. W najbliższą, sobotę 18 marca, o godz. 10.00 spod naszego kościoła wyruszy tzw. „Mała EDK”, czyli droga krzyżowa górskim szlakiem z Powroźnika do Wojkowej. Po drodze będą czytane rozważania stacji drogi krzyżowej. Czas przejścia: ok.3 godziny. Serdecznie zapraszamy!
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Szymon Klimaszewski ze Suwałk. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w przyszłą niedzielę według porządku niedzielnego, w następnych dniach /od poniedziałku do środy/ Msze św. z naukami będą w Powroźniku o godz. 8.00 i 18.00, w Wojkowej o godz. 16.30. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej będą mieli nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 10.00. Chciejmy już dziś zaplanować ten czas i wziąć udział w ćwiczeniach duchowych.
6. W piątek, 24 marca, wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa na szlaku „Trasa św. Jakuba Młodszego Apostoła”. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.edk.org.pl.
7. Serdecznie dziękujemy panom: Pawłowi, Adrianowi i Marcinowi za pielęgnację drzew na cmentarzu oraz zabezpieczenie konarów specjalnymi linami. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tych prac oraz na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy też panom, którzy wykonali i zamontowali szafkę na umywalkę w łazience przy sali w dolnym kościele.
8. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje, że do 24 marca trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola w Powroźniku.
9. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m. in. co Duch Święty mówi do Kościoła przez papieża Franciszka oraz jak rozumieć uczynek miłosierdzia „wątpiącym dobrze radzić”.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ ++ dusze w czyśćcu cierpiące
          14.30 /Wojkowa/ Pogrzeb śp. Józefa Jamrozowicza /różaniec: 14.00/
          17.00 1/ + Przemysław Hajduga – w 30 dzień po śmierci

Wt. 7.00 1/ + Anna Tomasiak – w 30 dzień po śmierci – od syna Jana z żoną
        17.00 1/ O zdrowie dla Bogdana
                   2/ + Wiesław Giza – od brata Mariana z żoną

Śr. 7.00 1/ + Maria Homa – od siostry
       17.00 1/ ++ Stanisława i Józef Kucia
                  2/ + Przemysław Hajduga – od babci Marii Hajduga

Czw. 7.00 1/ + Jan Olszak – od córki Katarzyny z mężem
          17.00 1/ ++ Michalina, Jan, Marian Giza, Ryszard Dulak – od Haliny z rodziną
                    2/ + Józef Jamrozowicz, w 7 dniu po śmierci – od syna Józefa z rodziną

Pt. 7.00 1/ + Maria Gawlik – w 1 rocz. śmierci
       15.30 /Wojkowa/ O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby
       17.00 1/ + Maciej Guzik – w 1 rocz. śmierci
                  2/ + Józef Citak

Sob. 7.00 1/ + Stanisława Świderska, w 30 dzień po śmierci – od męża
         17.00 1/ ++ Edward i Ryszard Paluszek, w 10 rocz. śmierci – od Bożeny z rodziną
                   2/ + Janina Siembab – w rocznicę śmierci

Niedz. 8.00 1/ W int. członków Róży Rodziców pw. św. Józefa i ich rodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą, o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                       2/ + Józef Szczepaniak

             9.30 (Wojkowa) O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby

            11.00 1/ W int. Dawida, w 18 rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej
                      2/ + Józef Maczuga

            15.00 1/ ++ Józef, Stefania i ks. Józef Cieśla

Msze św. gregoriańskie za zmarłych: Annę Tomasiak, Jana Grycza, Przemysława Hajdugę i Stanisławę Świderską.