OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 26.02-5.03.2023

1. Dziś, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś, o godz. 15.00.
3. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ i o godz. 17.00 /z wyjątkiem wtorku/. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza; w środę będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W liturgii Kościoła w sobotę święto św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.
4. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową według następującego porządku: w Wojkowej o 15.30 i następnie Msza św., w Powroźniku o 17.00 i Msza św. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, z udzieleniem Komunii św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00 i następnie Msza św.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota marca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo do Chrystusa Przemienionego wraz z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek będą modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę po Mszy św. będzie nabożeństwo wynagradzające zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do spowiedzi św. przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek, o godz. 15.00. Do chorych udamy się w I piątek od godz. 8.30. Składka przeznaczona na misje.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W lutym na ten cel zostało złożone 19 820 zł; Powroźnik: 17 600 zł, Wojkowa 2 220. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę zarówno na tacę jak i przelewem na konto bankowe.
7. Dzieci z klasy III zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w środę, o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie powtórzenie wiadomości.
8. W najbliższą sobotę /4 marca/ w Krynicy-Czarnym Potoku odbędzie się Okręgowe Spotkanie Młodych. Młodzież wyruszy na drogę Krzyżową spod stacji gondolowej i przejdzie na Jaworzynę. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.
9. Próba scholi DSM będzie w sobotę o godz. 14.00.
10. W piątek, 24 marca, wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa na szlaku „Trasa św. Jakuba Młodszego Apostoła”. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.edk.org.pl. Więcej informacji znajduje się na facebooku EDK Powroźnik. Zachęcamy do podjęcia tej drogi.
11. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m. in. jak rozumieć uczynek miłosierdzia „grzeszących upominać” oraz o konkordacie – 25 lat po ratyfikacji.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pon. 7.00 1/ W int. Józefa Jamrozowicz, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej
          17.00 1/ + Ryszard Giza, w 20 rocz. śmierci – od żony i dzieci

Wt. 7.00 1/ + Józefa Smyda – od szwagierki Zofii Smyda
                 2/ + Artur Miechurski – od siostry Wioletty z rodziną

Śr. 7.00 1/ + Maria Homa – od syna Krzysztofa
      17.00 1/ + Dagmara Ciarach, w 9 rocz. śmierci – od rodziców i rodzeństwa
                2/ + Dagmara Ciarach – od koleżanek z Przedszkola

Czw. 7.00 1/ + Jan Olszak – od córki Joli z mężem
          17.00 1/ + Helena Górka – w 22 rocz. śmierci
                    2/ + Józef Citak – w rocznicę śmierci

Pt. 7.00 1/ + Aleksander Gawlik – w 34 rocz. śmierci
      15.30 /Wojkowa/ + Kazimiera Pustułka
     17.00 1/ + Bronisław Kurzeja, w rocz. śmierci – od żony i dzieci z rodzinami
                2/ + Dagmara Ciarach, w 9 rocz. śmierci – od męża i dzieci

Sob. 17.00 1/ W int. wynagradzającej bluźnierstwa i zniewagi wyrządzone przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi
                     2/ + Kazimierz Cieśla, z okazji imienin – od żony z rodziną

Niedz. 8.00 1/ + Kazimiera Pustułka i Kazimierz Hasior – z okazji imienin
                        2/ + Stanisław Pustułka – w 21 rocz. śmierci

              9.30 (Wojkowa) ++ Maria i Franciszek Turek

             11.00 1/ W int. Jakuba, w 18 rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od rodziców
                       2/ + Kazimiera Skwarczowska

             15.00 1/ + Helena Nowak – z okazji urodzin i imienin

Od 3 marca będą sprawowane Msze św. gregoriańskie /złożone z intencji pogrzebowych/ za zmarłych: Annę Tomasiak, Jana Grycza, Przemysława Hajdugę i Stanisławę Świderską. Te Msze św. będą sprawować w Bydgoszczy: Ks. Krzysztof Smykowski, Ks. Stanisław Karabasz oraz kapelani bydgoskich szpitali: Ks. Marcin i Ks. Piotr.