OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 11-18.09.2022

1. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień Wychowania, wraz modlitwami za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Jana Chryzostoma; w środę święto Podwyższenia Krzyża św.; w czwartek NMP Bolesnej; w piątek św. Korneliusza i Cypriana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece świętych Patronów.
3. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie popołudniu o godz. 18.00, zaś rano w poniedziałek, wtorek i w sobotę, o godz. 7.00. Wszystkie Msze św. będą w nowym kościele.
4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. popołudniowej odmówimy różaniec fatimski.
5. Próba scholi DSM będzie w sobotę o godz. 14.00.
6. Z radością informujemy, że dwaj nasi lektorzy /Szymon Garncarczyk i Aleksander Pawłowski/, po rocznym przygotowaniu, otrzymali błogosławieństwo biskupa do posługi ceremoniarza LSO. Gratulujemy!
7. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie, z udziałem naszych Parafian, wyruszy w najbliższą środę o godz. 5.40 spod nowego kościoła.
8. Rada Sołecka zaprasza wszystkich mieszkańców Powroźnika na Zebranie Wiejskie dziś, o godz. 16.15, w Szkole Podstawowej w Powroźniku, na odnowionej świetlicy.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o świecie coraz częściej wrogo nastawionym do katolików i o najlepszych kaznodziejach w dziejach Kościoła.

Pn. 7.00 1/ + Jan Sasak – od wnuczki Pauliny
        18.00 1/ + Zofia Desaniuk – od Zofi Rusiniak z rodziną

Wt. 7.00 1/ ++ Janina i Stanisław Faron – w 5 rocz. śmierci Janiny
        18.00 1/ + Zbigniew Jarzębak – od córki wnuczką