OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 28.08-4.09.2022

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.
2. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 /z wyjątkiem czwartku i soboty/ i o godz. 18.00. We wtorek Msze będą w cerkwi.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00, a Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem I soboty. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00.
4. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W sierpniu na ten cel złożono 19 210 zł: Powroźnik – 16 420 zł, Wojkowa – 2 790 zł. Bóg zapłać!
6. W czwartek o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej. Prosimy również o obecność rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym będzie w środę: w Wojkowej o godz. 16.00, w Powroźniku o godz. 17.00. Młodzież szkolną prosimy o obowiązkowe skorzystanie z Sakramentu Pokuty.
7. Pani Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Powroźniku zapraszają dziś na piknik pod nazwą „Na kocyku przy strumyku”. Piknik odbędzie się na placu zabaw, obok siedziby firmy p. Zaremby, w godzinach 14.00 – 20.00.
8. Związek Zawodowy „Solidarność” zaprasza na Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, w dniach 17-18 września. Szczegółowe informacje w biurze „Solidarności” oraz w Kościele Zdrojowym w Krynicy.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o podejściu Polaków do praktyk religijnych i o zmianach w szkole, na progu nowego roku szkolnego.

Intencje mszalne na obecny tydzień:
Pn. 7.00 1/ W int. Małgorzaty, w dniu urodzin – o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od męża i dzieci z rodzinami
       18.00 1/ + Zofia Desaniuk – od wnuka Tomasza
                  2/ + Małgorzata Fąfara

Wt. 7.00 1/ + Katarzyna Kącka – od wujka Pawła
        18.00 1/ ++ Katarzyna i Antoni Zielińscy, w 10 rocz. śmierci – od córki
                   2/ + Zbigniew Jarzębak – od uczestników pogrzebu

Śr. 7.00 1/ + Zofia Bocheńska – od brata z rodziną
      18.00 1/ W int. Wiktorii, w 18 rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej – od dziadków
                2/ + Janina Guzik, w 11 rocz. śmierci – od córki z rodziną

Cz. 8.00 /rozpoczęcie roku szkolnego/ W int. uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku – o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej
      18.00 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak, w 2 rocz. śmierci – od Wincentego
                 2/ + Bronisław Kurzeja

Pt. 7.00 1/ O zdrowie dla Janusza – od koleżanek z pracy
      16.30 /Wojkowa/ + Zbigniew Jarzębak
      18.00 1/ + Stefania Nosal
                 2/ + Stefan Galik – z okazji imienin

So. 13.30 /Wojkowa/ Ślub: Agata Syjud i Patryk Rytelewski
       15.00 Ślub: Paulina Sało i Sławomir Semla
       18.00 1/ + Jan Włodyka – od żony z rodziną
                 2/ ++ Stefania, Jan, Artur Homiak – od syna Bronisława z rodziną

Niedz. 8.00 1/ W int. członkiń Róży pw. Matki Bożej Pocieszenia i ich rodzin, z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej, oraz za ++ zmarłych z tej Róży
                       2/ W int. Barbary i Grzegorza, w 20 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym – od córki

              9.30 (Wojkowa) ++ Rozalia i Józef Bednarz

              11.00 1/ + Grzegorz Franczyk , z okazji urodzin – od żony i córek

             15.00 1/ W int. Haliny i Sławomira, w 30 rocz. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym – od dzieci

Od 1 września ks. Bogusław Załucki w Leluchowie będzie sprawował Msze św. gregoriańskie /złożone z intencji pogrzebowych/ za śp. Marię Wilk.