OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 14-21.08.2022

1. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w Powroźniku będą o godz. 8.00, 11.00 i 15.00, a w Wojkowej o godz. 9.30. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
2. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.
3. W środę po Mszy św. będzie nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek Msze św. będą w cerkwi.
4. W najbliższą środę, 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, wraz z kilkuosobową ekipą naszej Parafii idącą w Grupie nr 23. Pakowanie bagaży będzie w dniu 16 sierpnia: w Muszynie – parking przy Ogrodach Biblijnych o godz. 16.00; w Krynicy – Pętla Autobusowa Czarny Potok o godz. 16.45. Pielgrzymów polecajmy w naszych modlitwach.
5. Ośrodek Pomocy Społecznej w Muszynie informuje, że będzie realizował w naszej gminie nowe świadczenie, tj. DODATEK WĘGLOWY przysługujący gospodarstwom domowy, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel kamienny, brykiet lub pelet węglowy, zawierające co najmniej 85 % węgla kamiennego. Wnioski będą przyjmowane od 16 sierpnia w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Muszynie. Dodatkowo mieszkańcy Powroźnika i Wojkowej będą mogli składać wnioski o dodatek węglowy w szkole w Powroźniku we wtorek, 23 sierpnia w godz. 9.00 – 14.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, numery PESEL członków rodziny oraz numer konta bankowego.
6. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Eryk Stanisław Nowak, zam. w Powroźniku i Anna Agata Kłapacz, zam. w Banicy – II zapowiedź
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o Wniebowzięciu Matki Bożej i komu przeszkadza odwołanie się do historii w mediach, szkole i polityce państwa.

Pn. 8.00 1/ + Kazimierz Pawłowski – od syna Grzegorza z rodziną

9.30 /Wojkowa/ 1/ ++ Zofia i Andrzej Faron – w rocznicę śmierci

11.00 1/ + Ks. Bogusław Zawiślak, w 2 rocz. śmierci – od LSO i DSM

15.00 1/ ++ Maria, Marian Matląg – od córki Małgorzaty z rodziną