OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 31.07-7.08.2022

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguorii, w czwartek św. Jana Marii Vianneya; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Nowym Sączu. W poniedziałek przypada 2 rocznica śmierci Ks. Prałata Bogusława Zawiślaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
2. W poniedziałek po Mszy św. będzie nowenna do św. Judy Tadeusza, w środę po Mszy św. nowenna do MBNP; w piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek Msze św. będą w cerkwi. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową odmawiamy różaniec.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Chrystusa Przemienionego, z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W I piątek Msze św. w Powroźniku będą o godz. 7.00 i 18.00 a Wojkowej o godz. 16.30. Składka będzie przeznaczona na misje. W I sobotę będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00; w Wojkowej spowiedź będzie w piątek, od godz. 16.00
4. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
5. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W lipcu na ten cel złożono 18 680 zł: Powroźnik – 16 020 zł, Wojkowa – 2 660 zł. Bóg zapłać!
6. W naszej Parafii trwają zapisy na 40 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Możliwość zapisów i spotkanie osób wybierających się na pielgrzymkę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 sierpnia, w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju na Czarnym Potoku, o godz. 16.30. Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu w przyszłą niedzielę, podobne spotkanie będzie w Barcicach, w sobotę 6 sierpnia o godz. 16.30.
7. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, proszone są o wykonanie drugiej części wpłaty, do dnia 14 sierpnia.
8. Wszystkich gości, przybyłych do naszej Parafii na letni wypoczynek, serdecznie witamy i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej Parafii.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m. in. o cudach, które są znakiem pamięci Boga o nas i o uzależnieniach, które dotykają coraz młodsze osoby.

Pn. 7.00 1/ + Ks. Prałat Bogusław Zawiślak – w 2 rocz. śmierci
       18.00 1/ + Władysława Rymarczyk, w 1 rocz. śmierci – od syna Mariusza z rodziną

Wt. 7.00 1/ + Bogdan Oczkoś, w 6 rocz. śmierci – od mamy i siostry
       18.00 1/ + Bronisława Gierszewska