OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 12-19.06.2022

1. W liturgii tego tygodnia wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego. Msze św. będą w tym tygodniu rano o godz. 7.00 /z wyjątkiem soboty/ oraz popołudniu o godz. 18.00, wraz z nabożeństwem czerwcowym.
2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, po Mszy św. odmówimy różaniec fatimski.
3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w Powroźniku będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, i o godz. 15.00. W Wojkowej Msza św. będzie o godz. 16.30, z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Na procesję zapraszamy wszystkich Parafian. Zapraszamy do asysty Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów i sztandarów, oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. Wyznaczone rodziny prosimy też o przygotowanie czterech ołtarzy. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja.
4. Od piątku będziemy obchodzić Oktawę Bożego Ciała. Msze św. w procesją wokół kościoła w Wojkowej będą o godz. 16.30, w Powroźniku o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 11.00.
5. Egzamin z wiedzy religijnej dla klasy VII, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się we wtorek, 14 czerwca, o godz. 17.00. Prosimy o obecność rodziców.
6. Próba scholi DSM będzie w piątek, o godz. 17.00.
7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Parafialny Festyn Rodzinny. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas naszej Parafii, Urzędowi Miasta i Gminy w Muszynie, Pani Sołtys i Kołu Gospodyń Wiejskich, Chórowi Parafialnemu Cantores Sancti Jakobi, scholi DSM, p. Mieczysławowi Smyda wraz z orkiestrą i solistami, pracownikom MGOK-u w Muszynie, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Muszynie, pracownikom PGK w Muszynie, sponsorom nagród, osobom, które przygotowały ciasta i inne posiłki, osobom posługującym przy stoiskach gastronomicznych i innych, paniom animującym zabawy dla dzieci, wszystkim, którzy przygotowali plac festynowy, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to dzieło. Dziękujemy też wszystkim parafianom za liczną obecność na festynie. Bóg zapłać! W intencji wszystkich osób, które przygotowały festyn rodzinny, pomogły i zaangażowały się w to dzieło zostanie odprawiona Msza św. w Boże Ciało, o godz. 10.00.
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o chrześcijaństwie, które zobowiązuje oraz o narastającej świeckości w Unii Europejskiej.

Pn. 7.00 1/ + Władysława Rymarczyk – od uczestników pogrzebu
                 2/ + Antoni Malczak
       18.00 1/ ++ zmarli z rodziny Kurzejów

Wt. 7.00 1/ W int. kierownictwa i pracowników PSB Mrówka Powroźnik