OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ORAZ INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 29.05-5.06.2022

1. W liturgii tego tygodnia: w we wtorek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych; w środę wspomnienie liturgiczne św. Justyna i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych; w piątek wspomnienie liturgiczne św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 5 czerwca, Msza św. popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.00.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, wraz ze specjalnym nabożeństwem pierwszej soboty o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszą św., oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Wojkowej spowiedź będzie w piątek, od godz. 16.00. Msze św. w I piątek będą w Powroźniku o godz. 7.00 i 18.00, a w Wojkowej o godz. 16.30. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na budowę nowego domu parafialnego. W maju złożono na ten cel 18 510: Powroźnik 16 260, Wojkowa 2 250. Bóg zapłać!
5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, dlatego podaję wykaz rodzin do zrobienia czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną:
I Ołtarz – (przy nowym kościele): Wacław Ziębowicz, Andrzej Ziębowicz, Grzegorz Pawłowski, Zofia Pawłowska, Janina Ziębowicz, Bogdan Cięciwa, Józef Ziębowicz, Marek Ziębowicz
II Ołtarz – (przy kaplicy cmentarnej): Maciej Gurba, Marian Gurba, Marcin Gurba, Krystyna Potoniec, Zbigniew Kącki, Łukasz Kącki, Józef Ranosz, Bogdan Pieróg
III Ołtarz – (przy drodze na cmentarz): Stanisław Jarzębak, Władysław Maczuga Janusz Maczuga, Grzegorz Gościński, Barbara Prusek, Mieczysław Kozłowski, Jan Miechur, Zygmunt Lichoń, Andrzej Król
IV Ołtarz – (przy cerkwi): Józef Trybulec, Zbigniew Tomasiak, Krzysztof Tomasiak, Marek Trojan, Tomasz Pawlik, Artur Miechurski, Jan Grycz, Marek Galik.
6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn Rodzinny w przyszłą niedzielę /5 czerwca/. Rozpoczęcie godz. 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie występ naszej scholi parafialnej, konkursy dla dzieci, występ chóru parafialnego, koncert muzyki filmowej z udziałem znanych solistów, występ zespołu L’H Bet’arky ze Słowacji. Podczas festynu będzie loteria fantowa z cennymi nagrodami głównymi. Dziękujemy już dziś licznym sponsorom za ufundowanie tych nagród. Będą atrakcje dla dzieci. Będą dania na zimno i na gorąco, grill, lody. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i podarowanie na festyn ciast i innych smakołyków. Można je przynieść w najbliższą sobotę o godz.14.00 – 15.00 do sali przy kościele. Cały dochód przeznaczamy na cele charytatywne.
7. Próba scholi DSM będzie we wtorek o godz. 20.00 – 20.45 i w sobotę o godz. 14.00.
8. OPS w Muszynie informuje o wdrażaniu programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, który polega na wspieraniu osób starszych w poczuciu bezpieczeństwa, poprzez wyposażenie w tzw. opaski bezpieczeństwa. Szczegółowych informacji udziela OPS w Muszynie.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego oraz o filmie „Szklany Dom” o Janie Pawle II.

Pn. 16.30 /Wojkowa/ + Barbara Myjak – w 13 rocz. śmierci
       18.00 1/ + Balbina Pszczoła, z okazji imienin – od wnuków Wincentego i Henryka

Wt. 7.00 1/ W int. Józefa, o powrót do zdrowia – od mamy
        16.30 /Wojkowa/ + Elżbieta Wilczyńska – w 13 rocz. śmierci